אירית דגני רז

רכזת לימודים עיוניים

ד"ר לפילוסופיה ממכון כהן לפילוסופיה והיסטוריה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל-אביב, מכהנת כמרצה בדרגת מורה בכיר בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב. כאן היא מלמדת הן בתכנית הרב תחומית לאמנויות וכן בתכניות לתארים מתקדמים: התכנית הבינתחומית לאמנויות והחוג לאמנות התיאטרון. מסכת לימודיה  של ד"ר דגני-רז הינה "חוצת תרבויות": היא  סיימה בהצטיינות תואר ראשון בהוראת המדעים-מתמטיקה פיזיקה, בטכניון חיפה, ותואר שני בהצטיינות יתרה באמנות התיאטרון באוניברסיטת תל-אביב. בעבודת הדוקטור שלה הציעה התבוננות פילוסופית הקושרת בין מושגים ומתודות חקירה במדע המודרני לבין הפן הקוגניטיבי של התיאטרון.

ד"ר דגני-רז חברה בפורומים בינלאומיים, מציגה  דרך קבע את פרי מחקריה בכנסים בארץ ובעולם. מאמריה התפרסמו בכתבי עת בינלאומיים נחשבים בתחומם. מחקריה הם אינטרדיסציפלינריים  וקושרים בין תחומי הדעת הבאים: סמיוטיקה של אמנויות בכלל ושל התיאטרון והדרמה בפרט, יצירתו הדרמטית של סמואל בקט והדיאלוג שהיא מקימת עם האמנויות הפלסטיות, המדע וההגות בנות זמנה, פילוסופיה של המדע ופילוסופיה של הלשון והלוגיקה.

בנוסף לעיסוקה בתחומי האמנויות ופילוסופיה, כיהנה כראש פרויקט מצוינות (פתוח תכניות לימודים ייחודיות לתלמידים מצויינים במדעים ובטכנולוגיה), במרכז הישראלי להוראת המדעים באוניברסיטת תל-אביב, במסגרת תכנית מב"ט.
אירית דגני רז
אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור