תכנית לימודים

תכנית הלימודים נבנתה ע"י אמנים פעילים בכירים, הנמנים על סגל ההוראה של בסיס. התכנית שמה דגש על לימוד מעשי מעמיק ועבודת סטודיו אינטנסיבית המעודדת הערכה לחומר, לתהליכי עבודה, למחקר מעשי ולפתיחות ליצירה אמנותית על כל גווניה. הלימודים המעשיים נתמכים בלימודים עיוניים מרחיבי דעת מתוך האמונה שאמן הוא קודם כל איש תרבות.

התכנית מאפשרת הכרות רחבה עם עולם האמנות כמו גם, התמחות והעמקה בתחום ספציפי. התכנית כוללת התנסויות ואפשרויות למידה שונות המרחיבות את עולם התוכן ומכינה את הסטודנט לחיים כאמן מקצועי, פעיל ועצמאי.

הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות ואינטימיות, בסטודיו אישי העומד לרשות הסטודנט וכן, בסדנאות עבודה ומעבדות מאובזרות ועדכניות המזמינות את התלמיד להתנסות, לתרגל ולשכלל מיומנויות גם מעבר לשעות הלימודים.

הלימודים מלווים בפעילויות מגוונות שכוללות ערבי רישום מודל, מפגשים עם אמנים, פרוייקטים מיוחדים (שבועות רעש) ועוד.
תכנית הלימודים מעודדת ותומכת במי שבאמת רוצה ללמוד ורואה את עתידו באופן פעיל בעולם האמנות, הסטודנטים נהנים ממלגת מחיה המאפשרת להם לנצל בצורה מייטבית את שנות הלימוד  ולהקדיש את מירב הזמן ללימודים ולעשיה אמנותית .

  • 8קרדיט מאיה שוהם
  • קרדיט מאיה שהם
  • 19קרדיט מאיה שוהם

נושאי לימוד

שנה א שנה ב שנה ג
בשנת הלימודים הראשונה נלמדים יסודות הפיסול, הציור והצילום וניתן דגש לימודי על טכניקות מגוונות של עבודה בחומרים שונים. הקורסים מקנים דרכי עבודה והכרות מעמיקה עם סדנאות הברזל, העץ, הקרמיקה ומעבדות הצילום בבית הספר. בנוסף, נלמדים קורסי מבוא בוידאו ארט, סאונד ומיצג. במקביל ללימודים המעשיים נלמדים מבואות עיוניים כגון: תולדות האמנות, תולדות הצילום, מבוא לשירה, מבוא לפילוסופיה ועוד. 
 
בשנת הלימודים השנייה ניתנים כלים להעמקה והתמחות בתחום אמנותי אחד או יותר. הסטודנט מוזמן להעמיק את עשייתו בתחומים המעניינים אותו ולהתמחות בהם. מערכת הלימודים כוללת זמן המוקדש לעבודה עצמאית בסטודיו האישי ובסדנאות ומעבדות הבית ספר תוך ליווי מורי בית הספר. העשייה מלווה בלימודים עיונים המעשירים את הסטודנט מתוך אמונה שאמן הוא קודם כל איש תרבות ורוח.
תוכנית הלימודים כוללת תקופת התמחות (Internship) במסגרות אמנות חיצוניות לבית הספר בהן יכול הסטודנט להתנסות ולהתמחות בתחום ספציפי.
בשנת הלימודים השלישית ניתנים קורסים מתקדמים בנושאים מגוונים והסטודנט מוזמן להעמיק את יכולות עשייתו האמנותית על פי בחירתו. בנוסף, מושם דגש מיוחד על תערוכת הגמר השנתית. במסגרת מערכת הלימודים מוקדש זמן לחשיבה, תכנון וביצוע הפרוייקט בליווי מנחים מקצועיים.
שנת הלימודים השלישית כוללת קורסים שונים המעניקים כלים לרגע שאחרי סיום הלמודים ולקראת מעבר הסטודנט לאמן פעיל.

תכנית לימודים

בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.