הבריגדה התרבותית יום רביעי 06 במרץ 2019 בשעה 20:00
אמא רוסיה
אירוע "טוּסוֹבְקַה"* לכבוד יום-האישה הבינלאומי, מבית הבריגדה התרבותית
יום רביעי 6/3/19 בשעה 20:00 בבסיס לאמנות ותרבות, המדע 14, הרצליה.

*טוּסוֹבְקַה* (מרוסית) – מפגש לא רשמי להיכרות, שילוב בין זוּלה, ברנז'ה ומסיבה ובקיצור – ערב שירה אחר!

אירוע ראשון בסדרת אירועי שירה קצת אחרים בהשתתפות: קמילה, מאיה זקס, תמרה קליינגון

הערב יוקדש ליום האישה הבינלאומי, שחל ביום 8 במרץ.

אמניות רב-תחומיות, בנות דור 1.5 מגישות שעה של מופע הגירה אינטימי בעברית: הקראת שירה, ספוקן וורד ומוזיקה. הערב מלווה בסיפורים אישיים המתארים את חוויות ההגירה והתרבות הבריה"מית עליה גדלו האמניות, שידברו בחופשיות על היעדר החופש ועל זכרונות צבעוניים אחרים מבית אמא (ואבא)

קמילה – זמרת, מלחינה ויוצרת. נולדה לתוך משפחה עם שורשים עמוקים במוזיקה האזרבייג'נית ברית-המועצות. אלבום הבכורה שלה "אדמה" משלב עוד וג'אז, מוזיקה אזרית, אופרה ומוזיקה ים תיכונית.
"...טוסובקה לכבוד יום האישה הבינלאומי בשבילי היא מופע טוסובקה הכי מיוחד ומשמעותי בשנה, מכיוון שיש לי הזדמנות להביע את עצמי במלוא הנשיות שלי דרך שירים שכתבתי מתוך חיפוש עמוק בעצמאות שלי, כאישה שיצאה מתוך תרבות מוסלמית סובייטית, שבה האישה היא כלי בידיים של גבר, שבה לאשה אין זכות ביטוי או דיבור - זו ההזדמנות שלי להזכיר לכל הנשים עד כמה העוצמה שלנו זוהרת גם בתרבויות חשוכות."

מאיה זקס – אמנית ספוקן וורד המשתתפת בערבי פואטרי סלאם. עלתה מסנט פטרסבורג בגיל 10, גדלה בבאר שבע. הייתה מחוברת במידה שווה לשתי הזהויות שלה ועל פניו הרגישה בנוח, בעודה לבושה בשם ישראלי ומלווה באב חורג מזן צבר. עד שנקלעה לפרויקט אמנותי בו שחררה את מכונות הביקורת העצמית וצללה לתוך החוויות המשונות שעברו עליה מאז הילדות.
"...ברוסיה הייתי מוקפת בשלושה סוגים של נשים –
הבאבושקה (סבתא) אישה עם מטפחת ואגן שידע לידות רבות, השתיינית, אישה שהולכת עקום ורוצה לחבק, והאישה-"אישה" – זו המטפחת כל שערה כאילו היתה צמח בית ולובשת בגד זקן כאילו נקנה אתמול...
בארץ שלושת-הנשים הותכו לאחת.
הריסים נבלו והבגד חשף את זקנתו."

תמרה קליינגון – שחקנית וקומיקאית ישראלית. נולדה באוקראינה וגדלה בעיר אומן עד לגיל שתים-עשרה, עלתה לישראל ב-1993 עם אביה לעיר אשדוד. ממקימות "אנסמבל ציפורלה". תפקידיה בקולנוע ובטלוויזיה: "אדומות", "תיכון השיר שלנו", "בלו נטלי", "סברי מרנן", "אפס ביחסי אנוש" ועוד.
"...בשבילי יום האישה ב 8 למרץ זה יום שבו כילדה באוקראינה הייתי מחפשת  פרחים ראשונים שצומחים מתחת לשלג כדי להביא לאימא שלי, היום אני בעצמי אמא ועושה ולהופיע ביום כזה זה כמו להביא לעצמי פרחים."

הבריגדה התרבותית: קבוצת צעירים יוצאי ברית המועצות, בני דור 1.5, הפועלים להפוך את הסיפור והתרבות של יוצאי ברית המועצות לחלק מהתרבות הישראלית. "דור 1.5" נולדו בבריה"מ והעבירו את רב חייהם בישראל, יוצרים תרבות בריה"מית–ישראלית ומנגישים אותה לציבור הרחב.

צור קשר

רחוב המדע 14 איזור תעשיה הרצליה

טלפון 3184*

.

אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור