המרוץ אחר הגלימה / גיבורי-על וקץ האנושי יום רביעי 16 בינואר 2019 בשעה 20:00
המרוץ אחר הגלימה
גיבורי-על וקץ האנושי / ד"ר פבלו אוטין 
rn
rnתפיסות פילוסופיות ותרבותיות חדשות מדברות על סוף עידן האנושות. החיבור בין אדם לטכנולוגיה, למדע ולרפואה מקנה לו יכולות על-אנושיות.
rnהמדיה החברתית, פרותזות, ריטלין, חיסונים – כל אלו מעצימים את האדם וניתן לומר בברור, שהקשר בינינו לבין הסבים שלנו הולך ומטשטש. האם אנחנו בעידן פוסט-אנושי, שבו נולד אדם חדש עם יכולות חדשות? תפיסות אלה שנראות כמו סיפור מדע-בדיוני למעשה מגדירות באופן עמוק את החברה בת זממנו.
rnגיבורי-העל מספקים לנו את היכולת להתבונן בפוסט-אנושי, לדמיין אותו ולחשוב עליו בצורה ביקורתית. ההרצאה תעסוק באופן שבו ההצלחה האדירה של סרטי גיבורי-העל בימינו היא לא רק פנטזיה ולא רק בידור, אלא תשובה ממשית לצורך העמוק של האדם להבין את השלב ההתפתחותי החדש שלו.
rn
rnד"ר פבלו אוטין – אוטין מלמד מגוון קורסים במוסדות אקדמיים מובילים בארץ. בשנת 2010 לימד באוניברסיטת מיאמי שבפלורידה כמרצה אורח והעביר קורס אודות הקולנוע הישראלי החדש. בשנת 2008 פרסם אוטין את קרחונים בארץ החמסינים – הקולנוע הישראלי החדש, המבוסס על שיחות שקיים עם במאים ישראלים בולטים, וערך את חוברת המאמרים "רואים שקוף: במאים ואנשי קולנוע על סרטי איתן גרין", שפורסמה במסגרת פסטיבל הקולנוע של חיפה. לצד מחקריו התיאורטיים, ביים, כתב, הפיק, צילם וערך אוטין בשנת 2001 את הסרט הניסיוני הקצר "דורות: חברה שלי לשעבר", שהוקרן במספר פסטיבלים באירופה, ואת "שותפים" שהוקרן בתחרות וולג'ין במסגרת פסטיבל הקולנוע של ירושלים ובפסטיבלים יוקרתיים ברחבי העולם. כמו כן, ביים והפיק את הסרט "יולי", בעקבות סיפור של קורטזר (2006) והיה במאי-שותף ועורך של הסרט "אצבעות" (2000) שהוקרן בערוץ הסרטים של הכבלים.
rn
rnהרצאות נוספות בסדרה:
rn20.02.2019
rn13.03.2019

rn 

צור קשר

רחוב המדע 14 איזור תעשיה הרצליה

טלפון 3184*

.

אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור