שיחת וידאו יום רביעי 17 ביולי 2019 בשעה 20:00
שיחת וידאו
רותי סלע במפגש וידאו-ארט עם רות פתיר
 
רות פתיר היא אמנית ניו-מדיה, עבודות הווידאו והמיצב שלה הן שילוב של פנטזיה, קומדיה, ודוקומנטרי. סרטה "החולמים" זכה בפרס הראשון בתחרות לאמנות וידאו וקולנוע ניסיוני בפסטיבל הסרטים בירושלים לשנת 2017, והוצג גם בניו-יורק ביום השבעתו של נשיא ארה"ב המכהן, דונלד טראמפ, בחלל האמנות דאנספייס.
בשנת 2018, עם חזרתה ארצה, אחרי שסיימה את לימודי התואר השני באוניברסיטת קולומביה שבניו-יורק, הציגה פתיר תערוכה אמביציוזית ועשירה באוצרותו של בועז ארד ז"ל – תערוכת היחיד הראשונה שלה מאז חזרתה לישראל. בתערוכה "מכתבי אהבה לרות" (גלריית המדרשה – הירקון 19, 2018) הציגה פתיר עבודות שעניינן עיסוק בתאולוגיה מקומית וקשירתן אל השיח הפוליטי הבינלאומי – שאלות על  פוליטיקה של זהויות, על מגדר וכוח ועל המדיה בזמנים טכנולוגיים אלו. העבודה המרכזית בתערוכה, "מכתבי אהבה לרות" מתחה את השם "רות" לקצהו הציבורי והפרטי וזאת דווקא בעזרת משה דיין, אשר מופיע בעבודה כאווטאר עשוי טכנולוגיית תלת מימד. אותו אווטאר דיגיטלי של דיין מוקם לתחייה בעבודת הווידאו ומלוהק לתפקיד המאהב.

עבודותיה של פתיר הוצגו בחללי תצוגה רבים בארץ ובעולם, בינהם – MoMA המוזיאון לאמנות מודרנית, מוזיאון פתח-תקווה לאמנות, קולנוע אנתולוג׳י פילם, גלריה פלוקס פקטורי בניו יורק ועוד.


רות פתיר, פריים מתוך: מכתבי אהבה לרות, 2018, וידאו ואנימציה, 20 דק'
 

צור קשר

רחוב המדע 14 איזור תעשיה הרצליה

טלפון 3184*

.

אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור