״השבוע בעולם האמנות״ של דבי לוזיה* 6.11

זמן קריאה: 1:58 דקות

מוזיאוני העתיד
בשבוע שעבר כתבתי על מוזיאוני העתיד בהשפעת הטכנולוגיה והנה השבוע התבשרנו שמוזיאון הגוגנהיים מקיים תערוכה אינטראקטיבית אונליין. הפלטפורמה מדמה שוק מניות עתידני בעל מטבע משלו ומשקיעים. הפלטפורמה הדיגיטלית הופכת כל צופה למשתתף, המשפיע על האופן בו ייראה העתיד.
אני מוכרחה לומר שהכל נשמע מאד מופשט מבלי להירשם למשחק אבל עצם המהלך הניסיוני המיועד לבדוק את השפעת הטכנולוגיה על חיינו במסגרת מוזיאון מאד מסקרן ואני מקווה שאופן הביצוע יתבהר לי בהמשך.
 
מאבדים עניין במוזיאונים
על רקע דברי הפתיחה, מה רבה אכזבתי מהידיעה שפורסמה השבוע על ירידה מתמשכת בעניין הציבור במוזיאונים לאמנות. הכתב פנה לגוגל כדי לבחון כמה אנשים מתעניינים במוזיאונים האהובים עליו וגילה, שבעשור האחרון חלה ירידה מתמדת באחוז החיפושים בגוגל למוזיאונים. כל זאת בזמן שנדמה לנו שאמנות מעולם לא היתה פופולרית יותר! חיפוש שעשיתי למושג ״אמנות עכשווית״ העלתה אותה תוצאה עגומה, כפי שנראה בגרף לעיל. אולי ניתן לשאוף קצת אופטימיות מהעובדה שלא מדובר במספרים אלא באחוז החיפושים. זאת אומרת שככל שאנשים עושים יותר שימוש בגוגל למגוון גדול יותר של נושאים, החלק היחסי של כל נושא יורד למרות שייתכן שמספר החיפושים עולה.
 
*לוזיה, דור שני בגלריה שטרן, היא בוגרת לימודי התואר השני  ביחידה למחקר תרבות באוניברסיטת תל-אביב וכותבת בימים אלה את עבודת המאסטר שלה על אספני אמנות בישראל. לאחרונה פרסמה את הספר ״מדוע הפסיקה המונה ליזה לחייך״ שעוסק בשוק האמנות העכשווית

תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
s
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות

כל הזכויות שמורות לבסיס לאמנות ותרבות
CREATED BY FIRMA & Compie. בסיס לאמנות ותרבות בסיס לאמנות ותרבות

רוצה לדעת עוד?