לבד עם מיכלאנג׳לו

חדשות השבוע 5/11/19

זמן קריאה: 2:38 דקות

חדשות השבוע
 
סיור אינטימי בקפלה הסיסטינית רק ב-76 דולר, מחקר חדש מנתח את תנועות הריקוד של ג׳קסון פולוק ופרס לדוריס סלסדו בסך מליון דולר
 
סיור אינטימי בקפלה הסיסטינית
בהמשך לידיעה מהשבוע שעבר – על סוכנות נסיעות לחופשות עם אמנים (https://bit.ly/2CbnKuC) – גם הותיקן יוצא עם דיל חדש ומציע סיור לילי בשכיות החמדה שלו, ובראשם הקפלה הסיסטינית, תמורת 76 דולר. ״זה כבוד גדול לאפשר למבקרים מרחבי העולם לחוות את עיר הוותיקן כפי שהיא תמיד נועדה, עם הרבה שקט ושלווה וזמן להרהור״, נמסר מחברת הנסיעות האיטלקית What a Life.  
מידי יום פוקדים את הותיקן כ-20 אלף מבקרים, וכ-2000 מבקרים את הקפלה הסיסטינית. הקבוצות בסיור הלילי לא יעברו את ה-12 איש ומדובר בדיל מדהים אם לוקחים בחשבון את המחיר לסיור לבד בקפלה, ללא קהל בכלל, שעלותו עבור אדם 5,558 דולר. להזמנות:
https://www.whatalifetours.com. ניתן להזמין גם באתר של הותיקן: https://bit.ly/2WD4Shy

לבד עם מיכלאנג׳לו Sistina-interno-761x1024תנועות הריקוד של ג׳קסון פולוק
חוקרים מאוניברסיטה במקסיקו ובארצות הברית גילו כי ג׳קסון פולוק הקפיד לשמור על יציבות בציור הכביכול אינטואיטיבי ואקספרסיבי שלו. תוצאות המחקר, שהסתמכו על ניתוח צילומי וידיאו ישנים של האמן בפעולה, פורסמו במגזין המדע PLOS I ONE . החוקרים בודדו את הצבע, המהירות והמרחק מהקנווס, וגילו שבניגוד למסקנות של מחקרים קודמים, פולוק דאג לשמור על יציבות של פיתול וסלסול הצבע (תחשבו על שליטה באופן שבו הדבש מסתלסל על לחם) ולא יצר את זה באופן אקראי. המחקר יכול לעזור, בין היתר, לאשר את האותנטיות של ציוריו. כך, למשל, ציור שמיוחס לפולוק ויש בו יותר מדי עקבות מפותלים הוא כנראה מזויף.
לינק למחקר: https://bit.ly/33i2oaL
 

פולוק בשלבי המחקר צילום מסך 2019
שיבולת בטייט מודרן Shibboleth_Tate_Modern

מליון דולר לאמנית הקולומביאנית דוריס סלסדו

סלסדו זכתה בפרס ״Nomura״ הגבוה ביותר בעולם האמנות בסך מליון דולר והיא הזוכה הראשונה בפרס היוקרתי שינתן מידי שנה. מטרת חברת Nomura - חברה לשירותים פיננסיים - היא לתמוך באמנים עכשוויים, לעודד את הישגיהם ולאפשר להם להוציא לפועל יצירות בעלות גבוהה. עבודתה של סלסדו, ילידת 1958, מושפעת מחוויות ילדות קשות בארץ מוצאה ועוסקת בטראומה הקשורה במשטרים טוטליטאריים. ״מימוש פרויקטים המסוגלים לכבד את חווית קורבנות האלימות דורשת השקעה גדולה בזמן ובארגון, לעיתים עם משתפי פעולה רבים״, אמרה סלסדו בעקבות זכייתה. ״בזכות הפרס אני יכולה כעת להתקדם הרבה יותר מהר ממה שציפיתי עם פרויקט שחשוב לי, ושאני מקווה שידבר אל אנשים רבים״. סלסדו זכורה לרבים בזכות היצירה הבלתי נשכחת, ״שיבולת״, שהוצגה בטייט מודרן ב-2007 – סדק שפערה ברצפת האולם באורך 167 מטרים.

תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
s
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות

כל הזכויות שמורות לבסיס לאמנות ותרבות
CREATED BY FIRMA & Compie. בסיס לאמנות ותרבות בסיס לאמנות ותרבות

רוצה לדעת עוד?