וליד אבו שקרה, עץ הזית של ילדותו

חדשות השבוע 5/3/19

זמן קריאה: 1:52 דקות

חדשות השבוע
 
 
מחאה מקורית נגד עזיבת האיחוד האירופי

האמן הבריטי מרק ווילינגר, זוכה פרס טרנר, יצר פוסטר גדול מימדים במחאה על יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי ב-29.3. הפוסטרים נתלו ביום שני על גבי שלטי חוצות בלונדון, בריסטול, מנצ׳סטר וגלאזגו ובנוסף, הודפסו בקטן יותר ופוזרו על ידי מטוסים.

Mark Wallinger, This Way Up, 2019 תמונת השבועועוד בענייני מחאה
 
במוזיאון סמיתסון לאמנות בוושינגטון תיפתח ב-15.3 התערוכה ״אמנים מגיבים: אמנות אמריקאית ומלחמת וייטנאם 1965-75״. אחת המחאות החריפות בהקשר לוייטנאם היתה של האמן רוברט מוריס שאילץ את מוזיאון הוויטני ב-1970 לסגור את תערוכתו כתגובה למלחמה ולגזענות שהיתה מעורבת בה, לדבריו. אמנים רבים נוספים הגיבו אז למלחמה ועבודתם של 58 מתוכם תוצג במסגרת התערוכה. בין העבודות: פוסטר מחאה של יוקו אונו, הדפסי גוף של דיוויד האמונס וציורים פוליטיים ומיניים של ננסי ספרו.

דיוויד האמונס, אמריקה היפה, 1968. צילום מסך 2019מת האמן וליד אבו שקרה

האמן הפלשתיני וליד אבו שקרה, יליד 1946 באום אל פאחם, מת אתמול באנגליה, מקום מגוריו. אבו שקרה למד אמנות במכון אבני ואחר כך בלונדון, שם הרבה להציג. ציוריו עסקו רבות בנופי הולדתו בארץ, בעצי השקד והזית, ובגעגועים לנופים אלו. לפני שבע שנים הוצגה תערוכה רטרוספקטיבית של עבודותיו, "מנטרת אלבאטן", במוזיאון תל אביב ובמקביל בגלריה לאמנות באום אל פאחם – המנוהלת על ידי אחיו, סעיד אבו שקרה.
 

וליד אבו שקרה, עץ הזית של ילדותו צילום מסך 2019
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
s
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות

כל הזכויות שמורות לבסיס לאמנות ותרבות
CREATED BY FIRMA & Compie. בסיס לאמנות ותרבות בסיס לאמנות ותרבות

רוצה לדעת עוד?