מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 17/5/16

זמן קריאה: 1:05 דקות

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 17/5/16

איי ווייוויי במקום הכי חם בגיהנום
 
היה מעניין לגלות השבוע שאת הידיעה המפתיעה על כניסתו של האמן-כוכב הסיני איי ווייוויי לישראל גיליתי דווקא בפייסבוק, בלינק של המגזין הלוחמני "המקום הכי חם בגיהנום", ולא באחד העיתונים הגדולים. עינת פישבייין, מעורכות המגזין, היא זו שגילתה לראשונה את וייויי שהגיע לישראל, בדרכו לצלם פליטים בעזה.
אגב, כל מי שעוקב אחר חשבון האינסטגרם הפופולרי של האמן היה יכול לגלות את זה: בשעות אחר הצהריים של 8 במאי כבר עדכן את חשבון האינסטגרם שלו בשתי תמונות, כפי שהוא נוהג לעשות, בהן הכניסה לנתב״ג ואישור הכניסה שלו לישראל. בסוף השבוע, כמה ימים אחרי - כבר היה אפשר לקרוא ראיון נוסף אתו ב"הארץ".
האמת היא שאין פלטפורמה מתאימה יותר מ"המקום" לווייוויי - לוחם צדק בעצמו, שהפך את הרשתות החברתיות לכוח מניע בעשייתו ודרך להגיע למליונים בכל העולם.
 
אך ככל שווייוויי משתמש בכוחו כדי להאיר את מצבם של אנשי השוליים, מתחילים להישמע טענות נגדו: מסע הדה-לגיטמציה כלפיו החל כשצילם את עצמו בחופי יוון באותה הפוזיציה של התינוק הפליט שנמצא מת על החוף. אולי הסיבה לכך נעוצה בעובדה שעולם האמנות, ככל שהוא מתמלא בכסף, הוא מאבד את ההומניות שהיתה חרוטה על דגלו וווייוויי, במעשיו הבלתי נלאים למען הזולת ובתמימות המוזרה שלו, משמש מראה כואבת לכך. כן, נכון. גם הוא מוכר במליוני דולרים אבל השאלה היא מה הוא עושה עם זה - והוא עושה הרבה. מאוד.
לינק לכתבה: http://www.ha-makom.co.il/article/einat-fishbain-ai-weiwei
 

עינת פישביין ואיי וויווי למדור מהנעשה בשטח

 פרידה קאלו שלא הכרתם
 
ועוד דבר נפלא שמצאתי השבוע בפייסבוק: אלבום תמונות מרגש ונדיר של פרידה קאלו היפהפייה http://bit.ly/1R0cnD3

פרידה קאלו למהנעשה בשטח
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
s
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות

כל הזכויות שמורות לבסיס לאמנות ותרבות
CREATED BY FIRMA & Compie. בסיס לאמנות ותרבות בסיס לאמנות ותרבות

רוצה לדעת עוד?