וכך זה יגמר

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 28/6/17

זמן קריאה: 2:34 דקות

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 28/6/17

על נסיונות למצוא מלה נרדפת חיובית לכיבוש, אי חדש המוקדש לאמנות בסן פרנסיסקו ואנדרטה לזכר הקהילה הלהט״בית בניו יורק

מציאת תחליף לכיבוש
האמנית גבריאלה ווילינז מקיימת ביום ראשון הבא, בשעה 20:00, ערב בשם ״נקודת מפגש״ שמטרתו למתג מחדש את מושג הכיבוש. מטרת האירוע שיתקיים במרכז התרבות ״אלמסן״ (רח׳ הפנינים 1, יפו), ״למצוא תחליף למונח הטעון והשלילי, כזה שיתאר את המציאות הישראלית – פלשתינית כמצב חיובי ומפרה, המוביל לחיבור בין תרבויות, כאילו זהו מיזם חדש של משרד ההסברה הישראלי שמנסה לשנות את התדמית השלילית של המושג״. את האירוע ינחה הצמד ״בנות בצריח״ וישתתפו בו גם ורד מוסנזון, שתדבר על זהות ושפה ומאיר קדוש, מנהל קריאטיב KTIM.
אני לא ממש יודעת למה אני מרגישה לא נוח עם זה. אולי כי זה כל כך מתוחכם שאני לא מצליחה להבין באמת מה האג׳נדה של היוצרת, ומה מטרת הערב. אולי זה אירוע סופר חתרני או בכלל ערב סאטירי ואולי בכלל אירוע שאמור בסופו של דבר לשווק גם את המקום המארח – אלמסן – שמגדיר את עצמו כמרחב תרבותי אך כמו רבים מהמרחבים האלו גם צריך לשרוד ולהתרפנס מאירועים.

האם אפשר למתג מלים טעונות כמו כיבוש? הזמנה למפגש למדור של דנה

 אי של אמנות
אי המטמון במפרץ סן פרנסיסקו – שבמקור נוצר כאי של פאר ופנטזיה לתערוכת החדשנות הבינלאומית ״שער הזהב״ ב-1939 - יהפוך לאחד מפארקי האמנות הגדולים בעולם במסגרת תכניות הפיתוח במקום. ביצוע התכניות יארך כ-20 שנה בהשקעה של חמישים מליון דולר (אחוז אחד מעלות הפיתוח של המקום הכוללת גם יחידות דיור ושטחים מסחריים) והיא כוללת פרוייקטים אמנותיים מפסלי ענק ועד מיצגים. שלושת הפסלים הראשונים, שיהוו מעין חנוכת בית, יוצבו כבר ב-2019.
מי שמעוניין לראות פירוט של התכנית יכול להיכנס לאתר:
http://www.sfartscommission.org/content/treasure-island-arts-masterplan

כך זה התחיל אי המטמון בסן פרנסיסקו למדור של דנה
וכך זה יגמר אי המטמון למדור של דנה

אנדרטה לקהילה הלהט״בית
האמן אנטוני גויקולה נבחר לעצב את האנדרטה הרשמית הראשונה במדינת ניו יורק ללסביות, הומואים וטרנסג׳נדרים. ביוני 2016, אחרי ההתקפה על מועדון הלילה פולס באורלנדו שבה נרצחו 49 אנשים, הודיע  אנדרו קואומו, מושל מדינת ניו יורק, על קול קורא להקמת אנדרטה לזכר קורבנות השנאה, אי הסובלנות והאלימות. האנדרטה תיבנה בפארק האדסון ריבר והעיצוב שזכה כולל תשעה סלעים, חלקם חצויים על ידי זכוכית שפועלת כמו פריזמה ויכולה לפלוט קשת עדינה של צבעים. אולי עוד לא מאוחר להקים אנדרטה בתל אביב לנרצחי פעולת השנאה שאירעה בברנוער בתל אביב ב-2009. 

הדמיה של האנדרטה אנדרטה למדור של דנה
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
s
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות

כל הזכויות שמורות לבסיס לאמנות ותרבות
CREATED BY FIRMA & Compie. בסיס לאמנות ותרבות בסיס לאמנות ותרבות

רוצה לדעת עוד?