לימודי פיסול

לימודי פיסול

לימודי הפיסול בבית ספר בסיס לאמנות הם הוותיקים ביותר והוקמו  ונוהלו  ע"י דוד  זונדלוביץ', מייסד בית הספר משנת 1993 עד לשנת 2014, וכעת מנוהל ע"י פרופסור יעקב דורצ'ין – חתן פרס ישראל לאמנות פלסטית.
 
ייחודו של לימודי הפיסול בבסיס הוא בראייה הכוללת של הפיסול כמקצוע הנסמך על ארבעה יסודות: הבנת חלל, חקר חומרים, מיומנות בתהליכים, וידע רחב בתולדות האמנות. שלושת עמודי התווך הראשונים מתפתחים בעשייה חוזרת ומשתכללת, שלבי לימוד אותם לא ניתן לקצר. לכן, בסיס שם דגש על עבודה מרובה בסדנאות, על לימוד איטי ויסודי, תוך כדי ניסוי וטעייה, חיפוש וניתוח.

 יסודות הפיסול נלמדים בקורסי יסוד מקבילים, אצל מורים שגישתם שונה, ובמספר קורסים טכנולוגיים המעניקים הכרות עם חומרים וטכניקות בסיסיות: עבודה בעץ, ברזל, חומר קרמי, שעווה, אבן, ופיסול גיאומטרי. בעוד קורסי היסוד מפתחים חשיבה תלת ממדית, קשרי תוכן, חומר וצורה, מבנה וקומפוזיציה מעשית, הקשרים,  שילובים ועוד – הקורסים הטכנולוגיים מתרכזים בהכרת חומרים, התנסות בעיבודם בדרכי טיפול מסורתיות ועל פי הדרכים העכשוויות לכך. 

סביב הקורסים בפיסול קיימת מעטפת של קורסים משלימים המעניקים עומק מקצועי. קורס רישום קונסטרוקטיבי המכין את התלמיד ליכולת רישום גופים תלת ממדיים, גיאומטריים ואורגניים, מיומנות הדרושה לפסל לשם המחשת רעיונותיו לעצמו או לזולת. קורס קומפוזיציה אנליטית המפתח את ראיית המרחב ואת ניתוח יחסי הגומלין של מרכיבי היצירה. קורסים בשירה, מוזיקה, חשיבה דיגיטאלית ועוד, המרחיבים את היריעה אל מושגים משותפים לאמנות הפלסטית ולאמנויות אחרות.  
 על מנת לסייע לתלמידים להפיק את המירב מהלימוד המפורט לעיל, נוצר בבסיס תחום עיוני ייחודי שמטרתו הרחבת הדעת על ידי אינטגרציה של החומר הנלמד בכל המסגרות. התלמידים לומדים גם קורס יסודות הציור וקורס יסודות הצילום. אלה מסייעים להם להתמצא בעולם של יצירות רב תחומיות, ולפתח חשיבה גמישה וחוצה מחיצות בין תחומים.
בתכנית מלמדים  בכירי האמנים והמרצים בעלי הישגים רבים והלימודים מתקיימים בבניין חדש בסביבת לימוד ועבודה מהמתקדמות בתחום.
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.