לימודי ציור

זמן קריאה: 1:14 דקות
לימודי ציור

ההסכמה ללמוד היא ההסכמה להיפרד מהקסם, לעבור מהקהל
אל הבמה. לעבור ממצב של התבוננות והתפעלות לשלב של עשייה, ניתוח והבנה.


מה הדבר ההופך פיסת נייר או בד - לציור? מה המקום של הידע מול האינטואיציה ואיך מפתחים ביטחון ואומרים מחדש את מה שכבר נאמר? איך צוברים את הידע מבלי להשתעבד לו ואיך משלבים ידע ואינטואיציה ויוצרים את הקסם מחדש?

לימודי הציור בבסיס כוללים קורסי יסוד מקבילים אצל מורים, אמנים בכירים, השונים בגישתם אך מאוחדים במטרה, ומאפשרים מבט רחב ומקיף על תחום הציור. גישה זו מעודדת את התלמיד כבר בתחילת דרכו, לבחור לעצמו את המקום והדרך שלו.

סביב הקורסים בציור קיימת מעטפת של קורסים משלימים המעניקים עומק מקצועי. קורס רישום קונסטרוקטיבי המכין את התלמיד ליכולת רישום גופים תלת ממדיים, גיאומטריים ואורגניים, מיומנות הדרושה לצייר לשם המחשת רעיונותיו לעצמו ולזולת. קורס קומפוזיציה אנליטית המפתח את ראיית המרחב ואת ניתוח יחסי הגומלין של מרכיבי היצירה. קורסים בשירה, מוזיקה, חשיבה דיגיטלית ועוד, מרחיבים את היריעה אל מושגים משותפים לאמנות הפלסטית ולאמנויות אחרות וקורס תולדות האמנות, בגישה ייחודית לבית ספר בסיס לאמנות.
תוכנית הלימודים כוללת גם קורס יסודות הפיסול וקורס יסודות הצילום, אלה מסייעים להם להתמצא בעולם של יצירות רב-תחומיות, ולפתח חשיבה גמישה וחוצה מחיצות בין תחומים.
 על מנת לסייע לתלמידים להפיק את המרב מהלימוד המפורט לעיל, נוצר בבסיס תחום עיוני ייחודי שמטרתו הרחבת הדעת על ידי אינטגרציה של החומר הנלמד בכל המסגרות. פעילות
זו תתייחס לכל המחלקות גם יחד, תקשר ביניהן, ובינן לבין עולמות תוכן קרובים ורחוקים.

בשנות הלימוד המתקדמות נוטה המשקל יותר ויותר אל הבחירות האישיות של התלמידים, על-פי הרצון והכיוון הנבחר של כל תלמיד ובליווי צמוד והדרכה אישית של צוות המורים.
בתוכנית מלמדים בכירי האמנים והמרצים בעלי הישגים רבים והלימודים מתקיימים בבניין חדש בסביבת לימוד ועבודה מהמתקדמות בתחום.
אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור