תערוכת הבוגר 2017

זמן קריאה: 2:49 דקות
 
הבוגר 2017 
תערוכת בוגרי מגמות אמנות בתיכונים

 
 
שעות פעילות:
ראשון-שני: 17:00-10:00
שלישי: 20:00-10:00
רביעי-חמישי: 18:00-10:00
שישי: 14:00-10:00

יום חמישי, 26.10, בשעה 18:00 // גרסת הבמאי / תלמידי מגמות קולנוע בתיכונים לאמנויות מציגים סרטי אמצע וגמר

התערוכה תינעל ביום שישי 27 באוקטובר 2017
לקטלוג התערוכה >> http://bit.ly/2ynb43n
 
הקרנות סרטי בוגרים הזמנה
פרופ' יעקב דורצ'ין
ראש בית-הספר בסיס לאמנות  


"הייתי רוצה לתפוס מחדש את רעננות הראייה האופיינית לנעורים בראשיתם, כשכל העולם חדש עבורם"* 

לתערוכת הבוגר הנערכת בבית-ספר בסיס לאמנות חשיבות רבה; בעצם קיומה היא מעגנת הישגים ודאיים של הצעירים ותוקעת טריז ברצף הצפוי והרגיל של החיים, היא מכוננת מצב עניינים, שהוא סיכום של מאמץ, אבל היא גם התחלה חדשה, והיא למשתתפים רקורד וציון דרך.
התערוכה היא חתיכה חסרה בפאזל שנבנה באיטיות במהלך שנות הלימוד בתיכון, שנה-שנה, חלק-חלק, באצבעות ידיים מגששות ומחברות פיסות של חוויות וחומר. פאזל שהוא תמונת הראי של נפשם הסוערת, המתפרקת והמורכבת של תלמידים בגיל ההתבגרות. החתיכה החסרה חותמת וממסגרת תהליך ארוך של למידה וחקירה והיא הזדמנות חשובה להציג את התוצרים, התהליך חשוב לתוצר, כשם שהוא חשוב לתלמיד.
ההתעוררות הבלתי רגילה של צעירים לאמנות פלסטית בשנים האחרונות, במציאות הדוחפת להתמקצעות ותכליתיות, המדירה את העולם הרגשי לשוליים, מדגישה את הצורך להגיע לצעירים בתיכונים מוקדם ככול שניתן, לאשש ולחזק את הצד הרגשי שמכולל יצירה ומעניק לה משמעות.
אני מבקש להודות לבוגרים המציגים בתערוכת הבוגר, למורים, לראשי-המגמות ולרכזי-השכבות בבתי-הספר התיכונים, אשר הינם שותפים משמעותיים לקיום התערוכה.
לבוגרים שירצו להמשיך בדרך של יצירה ועשייה – אנו מחכים לכם עם תוכנית עבודה רחבת יריעה, תוכנית של אמנים עבור אמנים.
                            
 *אנרי מאטיס 1954-1869
יורי כץ
אוצר התערוכה, ראש תחום ציור 


בוגרים יקרים,    
זוהי השנה השנייה שבית-ספר בסיס לאמנות מקיים תערוכת בוגרי מגמות אמנות בתיכונים.
כמורה וכהורה, אני מודע לתקופה המורכבת שאתם עוברים. תקופה זו מהווה צעד ראשון אל מחוץ לגיל ההתבגרות – בה  חייכם מתמלאים בדברים חדשים; אמתיים או לא, חשובים יותר וחשובים ופחות, זמניים לחלוטין או כאלו שישנו אתכם לכל החיים. אפילו השפה בה אתם מדברים משתנה לקיצורים צבאיים או לז'רגון של מסגרת אחרת.
 
רב הסיכויים שבמהלך השנים הקרובות רבים מכם לא יהיו פנויים לעסוק באמנות, מה שמייצר דחיפות והופך את קיומה של התערוכה לכל-כך הכרחי. מהות התערוכה היא להראות שהיצירה שבחרתם בה או שהיא בחרה בכם, לא נגמרה בבית-הספר התיכון. לא רק ״עסקתם באמנות בתיכון״, אלא ״עסקתם באמנות כבר בתיכון״.
 
תערוכת הבגרות היא רק נקודה ברצף חיי היצירה שלכם ותערוכת 'הבוגר' היא נקודה המסמנת את סיום בית-הספר ותחילת החיים בחוץ. בחלל אחר עם הקשר חדש הדברים נראים אחרת והאמנות שלכם ממשיכה להיות ולעורר עניין ותגובות.
 
הנה הקטלוג הראשון שלכם, 
תשמרו עליו.
 
בהצלחה!
 
19
22
30
47
57
58
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.