בין רעיונות לצילומים
מיכל בראור
  • 24 מפגשים
  • ערב
  • צילום
  • מעשי
מפיתוח רעיון לפיתוח צילום
 אנו חיים בעידן – בו הצילום מקיף אותנו בכל זמן ומכל מקום, כמעט ואין רגע שבו אין מולנו צילום ואין כמעט רגע שאיננו מצולם. יחד עם זה (ואולי בגלל) לא פעם אנו שוכחים להתבונן אל תוך הצילומים, להקדיש מחשבה לאלמנטים שלהם, כיצד נעשו ואיזו מטרה הם משרתים?
הקורס מציע כלים לשימוש במצלמה ככלי למחשבה על העולם, להעברה ופרשנות של מחשבות, מסרים, אידיאולוגיות, זהויות ורגשות, בהתבסס על ביקורת עבודות בסדנה.
לאורך הקורס יערכו מספר תרגילי צילום קצרי טווח לפיתוח המחשבה היצירתית וגיבוש פרויקטים אשר נמצאים בתהליכי עבודה. לצד אלו יחשוף הקורס את הסטודנטים לעבודותיהם של צלמים היסטוריים ועכשוויים ויקיים דיון מתמיד בין אלו לבין טקסטים מתוך ההיסטוריה והתאוריה של הצילום. המפגשים ישלבו ניתוח עבודות של התלמידים, הרצאות תיאורטיות ודיונים לפי נושאים.
הקורס מתבסס על הנחייה וליווי אישי במסגרת קבוצתית. מדי שיעור תינתן עבודת בית, תרגיל מחשבתי-צילומי, שמטרתו לפתח ולחדד את החשיבה היצירתית.  
 
הקורס מציע התנסות בפרקטיקה ובמחשבה של אמנותית מושגית – כזו שבאה לידי ביטוי דרך צילום במובנו המורחב. הקורס מחייב ראש פתוח ומזמין את התלמידים להיפתח לרעיונות שאינם פופולאריים או שונים מן התפיסות הרווחות לגבי הצילום. 
מפשגשים בודדים יתקיימו בת"א בתערוכות, בחדרי סטודיו של אמנים מהתחום ו/ או בבתי מלאכה.

הערות:
  • נדרש ידע  מוקדם (בסיסי) בצילום.
  • על מפגשים מחוץ לבסיס לאמנות ותרבות תינתן הודעה כשבוע מראש. 

כולל בונוס:
  • 2 ביקורות תרגילים בסמסטר, ע"י מרצה אורח, מסגל בסיס לאמנות
  • הרצאה של אמן בכיר, מסגל בסיס לאמנות 

מיכל בראור

Pasport Michal BarOr
נולדה בצפת, חיה ויוצרת בתל-אביב. בראור סיימה את לימודיה לתואר הראשון במחלקה לצילום בבצלאל בשנת 2008. בשנת 2013 סיימה בראור בהצטיינות את לימודי המאסטר שלה במחלקה לצילום  Royal College of Art בלונדון.
ב-2015 בראור הציגה את תערוכת היחיד שלה "ציפורי טרף, ציפורי שיר" במוזיאון פתח תקווה.
בשנים האחרונות בראור השתתפה במספר תערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.
כאמנית וכחוקרת מתייחסת בראור בעבודותיה לשאלות של ארגון מידע, זיכרון פרטי/ קולקטיבי וכתיבה היסטורית. ברבות מעבודותיה משמש הארכיון חומר גלם עיקרי אותו היא יוצקת בצורות חדשות על-מנת לחשוב מחדש את הנרטיב ההיסטורי שנאגר סביבו.
42
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.