החורשת ברשת / שחף דקל*

זמן קריאה : 1:09 דקות
החורשת ברשת שחף דקל
 
אפוקליפסה עכשיו: זמן לחשבון נפש ושינוי באורח חיים.
 
בימים אלו, הטבע מתרומם מעלינו בכל עוצמתו ויוצר סדרי עולם חדשים, החיות הנדירות נוקמות את שחיטתן בשוק החיות בווהאן, כדור הארץ עושה לנו שיעור באיכות הסביבה ובני האדם מודעים יותר ויותר לשבריריותם. דווקא עכשיו כשהמדינות סוגרות את שעריהן ומשפחות מסתגרות בבתיהן, יש לנו הזדמנות לחשבון נפש. זה הזמן לעשות סדר פסח חיצוני ופנימי.
המינימליזם שפרץ לעולם כאסכולה אמנותית וגלש גם לתחומי העיצוב והארכיטקטורה, הפך בשנים האחרונות לסגנון חיים. תפישת עולם שנוגעת בכל הממשקים של חיינו ושואפת לחיים בעלי ערך ומשמעות בעידן ה FOMO. בשורה התחתונה, להבין עם עצמנו מה ומי באמת חשובים לנו ועושים לנו טוב ולנקות מחיינו את כל מה שרעיל ומסיח את דעתנו מהעיקר. לבער את החמץ. 
אפשר ורצוי להתחיל בבית. לפנות כמה שיותר חפצים שאינם נחוצים ואינם מסבים לנו אושר ולאפשר לניקיון החזותי לשקוע ולהרגיע את המרחב הפרטי. מתחילים במגירה, ממשיכים לארון הבגדים ומשם לכל חללי הבית. לאחר שחשים בשינוי המהותי שמתרחש מעצם הניקיון והצמצום בבית, ניתן להמשיך ולשאול את עצמנו את אותן שאלות של נחיצות וחשיבות לגבי מערכות יחסים, רשתות חברתיות, צרכנות בולמית וכדומה. תפישת עולם השואפת לחיים מתוך מודעות. 
מאט דאווילה הינו יוצר קולנוע, וולוגר ומינימליסט. יוצר הסרט "מינימליזם" שמוקרן בימים אלו בנטפליקס. בערוץ היו טיוב שלו, המונה יותר משני מיליון עוקבים, הוא משתף סרטונים בהם הוא בוחן את סגנון החיים שלו ואסכולות שונות לחיים אלטרנטיביים ובעלי משמעות. 
אז בזמן שכולנו חושבים לעצמנו מה אפשר לעשות בבית עד שיעבור זעם, יש לנו הזדמנות לחקור ולבחון את חיינו בתוך ארבע הקירות שבחרנו לעצמנו ולעשות סדר בכל הבלגן. 
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור