איל ויצמן, אדריכלות פורנזית

חדשות השבוע 30/4/18

זמן קריאה : 1:04 דקות
חדשות האמנות
 
גלעד מלצר עזב את מוזיאון יעקב אגם
גלעד מלצר, מבקר אמנות, בימאי ואוצר, שהקים את מוזיאון יעקב אגם בראשון לציון לפני כארבע וחצי שנים, הודיע על עזיבתו. עדין לא ידוע מי יחליף אותו בתפקיד. בהודעת הפרישה שפרסם בפייסבוק כתב מלצר: ״מחר, ה-1 במאי אני מסיים את תפקידי כמנהל מוזיאון אגם בראשון לציון. בעתיד עוד אתייחס לארבע וחצי השנים שלי שם - תקופה שאני גאה בה מאד, שמעבר לכל הקשיים אני יכול בשמחה לרשום: אני אחראי על פתיחה של מוזיאון בישראל, ולהצלחה המסחררת שלו בתקופה הראשונה מאז נפתח״.
גלעד מלצר פורש מניהול מוזיאון אגם 27541131_535050446863916_5456095546069225151_n


אייל וייצמן אחד המועמדים לפרס טרנר
הוכזו המועמדים לפרס טרנר, הפרס הנחשב יותר בתחום האמנות בבריטניה, ובהם מכון המחקר ״אדריכלות פורנזית״ שבראשו עומד איל ויצמן, אדריכל ישראלי החי שנים ארוכות בלונדון. השנה הדגש הוא על אמנים אקטיביסטים שמתמקדים בנושאים פוליטיים וחברתיים. המכון "אדריכלות פורנזית" בוחן סוגיות של זכויות אדם, אלימות ופשעים ממסדיים באמצעות מחקר אדריכלי. עוד על המכון בכתובת: https://www.forensic-architecture.org/
איל ויצמן, אדריכלות פורנזית איל ויצמן


מבואת מוזיאון תל אביב עוברת שיפוץ
השיפוץ יכלול החזרת חזית המוזיאון למצבה המקורי כפי שתוכנן על ידי האדריכלים דן איתן ורות להב וביטול התוספת המשופעת בצידה השמאלי של החזית. בקומת המסד של המוזיאון יוקם מרכז חווייתי חדש לכל המשפחה ע"ש יונס וסוראיה נזריאן, שיכלול גלריה, סדנאות יצירה והפעלות אינטראקטיביות. כמו כן יפתח באותה הקומה בית קפה חדש הפתוח אל גן הפסלים של המוזיאון במקום הקפטריה הקיימת וחנות מוזיאון גדולה פי שניים וחצי מגודלה המקורי. הכניסה הישנה תיסגר למבקרים ומעתה תהיה אפשרות להיכנס רק דרך הכניסה החדשה.
חזית מוזיאון תל אביב – הדמיה לאחר השיפוץ צילום מסך 2018
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.