ה-Shed, רגע לפני הסרת הלוט

חדשות השבוע 1/4/19

זמן קריאה : 1:20 דקות
חדשות השבוע
פיקאסו ליום
 
פרויקט יוצא דופן בשם #myprivatepicasso מציע להביא לביתך ליום יצירה של פיקאסו. איך? אם תצליח לשכנע אותם למה אתה ראוי לזה. הפרויקט בשוויצריה הוא שיתוף פעולה בין מוזיאון Fondation Beyeler, שם מוצגת עתה התערוכה ״The Young Picasso: Blue and Rose Periods״, וחברת התקשורת Swisscom. נראה שההצעה הנועזת היא חלק מנסיונות המוזיאונים להגיע לקהל נוסף וכן יחסי ציבור לתערוכה שבה מוצגות יצירות מוקדמות של האמן מהשנים 1910-1906 (תאריך נעילה: 26.5). היצירה המיועדת היא Buste de femme au chapeau (Dora),1939 והדד ליין להצעות הוא עד ה-2.4, התשובות ישפטו על ידי צוות מומחים, ותאריך ההשאלה נקבע ל-19.4.
דורה מאר אצלך בבית baspic-2


תיקון היסטורי

במסגרת המסע של מוזיאונים לגילוי היסטוריות אלטרנטיביות, ותיקון עוולות, ובמסגרת המגמה לגלות יותר ויותר אמניות חלוציות, במוזיאון פסדנה בקליפורניה מוצגת תערוכה ובה יצירות של 132 אמניות שפעלו בקליפורניה בשנים 1860-1960. מרבית השמות לא מוכרים לקהל הרחב, כמו גם לא לקהל המצומצם, וזו בעצם תערוכה שמגלה וחושפת את יצירתן. "לא ידענו מי הן הנשים האלה", אמר ג'וזף מורסמן, אחד מאוצרי התערוכה, למגזין artnet. "לא היו להן קורות חיים, לפעמים אפילו לא היה להן שם. הן חתמו על הציורים בשם הפרטי שלהן כדי להסוות את זהותן, כי אמניות נחשבו נחותות אז״.
רות מילר קמפרסטר, עקרת בית, 1935 08-ruth-miller-kempster-housewife-783x1024


חלל תצוגה חדש בניו יורק

ה-Shed, חלל תצוגה חדש ומרשים בניו יורק בהאדסון יארד, יפתח ב-5.4. החלל, שעלותו הסתכמה ב-475 מליון דולר (החלל הגדול ביותר שקם בניו יורק מאז לינקולן סנטר ב-1962), מוגדר כמרחב גמיש, כלומר בינתחומי, שישמש כמוזיאון, כמרכז למיצג והופעות, ואפילו כזירה להתרחשויות פופ אפ. את המקום ינהל אלכס פוטס, יליד סקוטלנד (בעבר מנהל הפסטיבל הבינלאומי של מנצ׳סטר), שהביא כיועץ את האוצר הנחשב הנס אולריך אובריסט מלונדון, ובין 20 הפרוייקטים המיוחדים המתוכננים לשנה הראשונה אפשר למצוא פרויקט משותף של הצייר הגרמני גרהרד ריכטר, המלחין האסטוני ארוו פרט והמלחין האמריקאי סטיב רייך. בפרויקט ייחודי נוסף שיתרחש במהלך אפריל יחבור האמן והקולנוען הבריטי סטיב מקווין למפיק והמעבד המוסיקלי האמריקאי קווינסי ג׳ונס.
 
ה-Shed, רגע לפני הסרת הלוט 311_mu_hs_the_shed_7_resize
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.