חדשות השבוע 10/10/18

זמן קריאה : 1:22 דקות
חדשות השבוע
 


ריסוס עבודות בבית האמנים בתל אביב
מי היה מאמין שדווקא בבית האמנים בתל אביב, מקום שבו מתקיימות תערוכות שלא מטרידות אף אחד, תרוסס המילה ״בוגדים״ על מבנה הקיר החיצוני? המילה נכתבה על עבודת קיר של יהודה פורבוכראי ובמקביל רוססו באדום כמה פסלים של אבי שפרבר ואבנר לוינסון. האמת, הונדילזם נראה אקראי לגמרי, ולא ברור מי ומה עומדים מאחורי המעשה. קשה להאמין שהתכנים המוצגים במקום זעזעו מישהו עד כדי כך, ובכל זאת: אם המעשה הוא נגד אמנים ואמנות אז יש בזה גם משהו משמח: אמנות חייבת להיות חלק מהשיח הפוליטי, במיוחד בתקופה כזו, שבה השיח בחברה הישראלית הופך ליותר ויותר אלים וקיצוני, והתרבות מסומנת על ידי המנהיגים כאחד האויבים של החברה. לאורך ההיסטוריה, בעיתות שכאלה, האמנות לקחה חלק, הביעה עמדה, הטרידה, שיקפה את החולי, והמעשה הונדליסטי הזה הוא מעין צלצול השכמה: אמנים ואמניות, יש לכם תפקיד חברתי, תתחילו להשמיע קול.
צילום מסך 2018


מחלקת צילום חדשה במוזיאון ארץ ישראל
גיא רז, אמן, אוצר וחוקר, התמנה להקים מחלקה חדשה לצילום שתכלול ארכיון תצוגה ומחקר והצגת תערוכות צילום היסטוריות ועכשוויות. בין התערוכות שיפתחו בשנה הקרובה: תערוכה רטרוספקטיבית לדוד רובינגר ותערוכה בשיתוף הפורום לדו קיום בנגב שתעסוק בהיסטוריה הצילומית של הבדואים בישראל.

 
גיא-רז


אוהבים אמנות
בחודש אוקטובר מציינים את תחילת עונת התערוכות בתל אביב ובירושלים. בסוף השבוע הבא בין התאריכים 18-20 יתקיימו בתל אביב אירועי אוהבים אמנות עושים אמנות. האירועים בתל אביב יפנו מבט אל הקשר שבין אמנות, סביבה וקהילה, באמצעות אירועים שיתקיימו בדרום העיר ובמקביל 150 אמנים יפתחו את הסטודיאות שלהם למפגשים עם קהל. מידע נוסף בכתובת:
 https://www.tel-aviv.gov.il/Visitors/Events/Pages/ArtLove.aspx?SpecialEventId=32
 
אירועי מנופים בירושלים, החוגגים עשור ויתקיימו בתאריכים 23-27,, הפכו לאירוע מעניין ומסעיר יותר מזה התל אביבי: עשרות פתיחות של תערוכות חדשות ובמרכזן התערוכה ״נכסים״ שתציג את ההיסטוריה של שכונת טלביה ברחבי השכונה, בבתים פרטיים ובמבנים ציבוריים. בבית הנסן יתקיים כנס ירושלים לאמנות, אמנים יארחו קהל בסטודיאות וברחבי העיר יתקיימו מופעים מוסיקליים רבים. התכנית המלאה בכתובת: http://manofim.org
 
‎⁨אסתר כהן ירושלים, צמחי מרפא (בעקבות מפת בינטינג). 2018. ‎⁨אסתר כהן ירושלים, צמחי מרפא (בעקבות מפת בינטינג)
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.