מתוך זומו ערד. עבודה של שי עיד אלוני. צילום: דורון אורגיל

חדשות השבוע 11/12/18

זמן קריאה : 2:41 דקות
חדשות השבוע
 
זומו הגשים חלום ואף קיבל על כך ציון לשבח, אירועים לזכרה של איריס מור וגליה יהב
זומו לשבח

האוצרת מילנה גיצין-אדירם היא בולדוזרית שחולמת ועושה. לאחר שהתפטרה מתפקידה כאוצרת ״מובי״, מוזיאון בת ים, שמה לה למטרה להקים את "זומו – המוזיאון שבדרך” - פרויקט שאפתני, רב משתתפים שהיה נראה כבלתי אפשרי לביצוע במדינה שבה התרבות נמצאת בתחתית סדר העדיפויות. עתה, שנה לאחר הקמתו, זכה ׳זומו׳ בציון לשבח בתחרות הבינלאומית היוקרתית של סותביס על היותו  ״פרויקט שמבקש לחשוב מחדש לאן מוסד המוזיאון יכול להתקדם ולהתפתח, איך ניתן לאפשר גישה רחבה לאמנות גם בסביבות קשות ומסובכות, ואיך האתגרים הללו יכולים להפוך לכר פורה של פתרונות יצירתיים".
בראיון שהתפרסם לפני כשנה במגזין בסיס אמרה גיצין-אדירם: ״זומו הוא מוזיאון זמני שיסתובב בכל רחבי הארץ ויציג אמנות עכשווית בערי הפריפריה, מתוך אמונה שאמנות מגיעה לכולם...זומו לא בא ״לחשוף" אמנות לתושבי הפריפריה, אלא מבקש לשוחח עם הקהילה בשפת האמנות והתרבות, מתוך אמונה שהשפה הזו היא הדרך היחידה לחולל שינוי בישראל״. אמרה ועשתה (ביחד עם עוד קבוצה של יוצרים ויוצרות חדורי אמונה, שעובדים בהתנדבות). המוזיאון הראשון קם בדצמבר שעבר בירוחם והמוזיאון השני נפתח לפני כחודש בערד (התעשייה 59) ומוצג עד ה-28 לחודש. לינק לראיון: https://bit.ly/2DmRkw7.  
מתוך זומו ערד. עבודה של שי עיד אלוני. צילום: דורון אורגיל זומו ערד - פתיחה
איריס מור. מתוך עמוד הפייסבוק לזכרה 4334_86962310673_2059011_n


לזכרה של איריס מור

ב-2.1. בשעה 19:30 יתקיים בעיריית תל אביב האירוע ״רגע אחד – המלה הכתובה״ לזכרה של איריס מור, שהיתה ראש אגף התרבות בעיריית תל אביב מ-2012 ועד למותה, לפני כשנה, והעורכת המיתולוגית של גלריה, עיתון הארץ. איריס היתה אינטליגנטית, חריפה, מקורית, חברה, מנטורית ואוהבת תרבות בכל מהותה. בשנים1994-2008 שבהן ערכה את מוסף גלריה טיפחה כתבים וצלמים, הכתיבה סדר יום חדש, ויצרה מוסף תרבות ייחודי שלא היה עד אז וגם לא מאז. באירוע לזכרה ישתתפו 120 אמנים ב-50 אירועים שיתקיימו ב-12 קומות בניין העירייה. פרטים נוספים בדף הפייסבוק: https://www.facebook.com/events/321505555113188
הכניסה לאירועים חינם.


לזכרה של גליה יהב
גליה יהב היתה אמנית מצוינת וכותבת חריפה וחכמה. לאחר מותה, לפני כשנתיים, נוסד מענק כתיבה על אמנות לזכרה ואילנית קונפוני זכתה בו על מאמרה ״הלילה הוא עירומי״ העוסק ביצירתה של ביאנקה אשל-גרשוני (ויתפרסם במגזין הרמה בסוף החודש). הערב, בשעה 21:30, תחת הכותרת ״בא לי למות 1״ יתקיים טקס הענקת המענק (בסך 8000 שקל) בהשתתפות מיה סלע, ענת בצר, רינת אדלשטיין ויורם קופרמינץ וכן הופעה של להקת ״אנטי שפע״ שיבצעו קטעי מוזיקה שהולחנו במיוחד המבוססים על טקסטים שהיוו חלק מחייה האישיים והמקצועיים. לרכישת כרטיסים:
https://www.tmu-na.org.il/?pg=BuyTicket&EventCode=17122ֿ
צילום מסך 2018
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.