חדשות השבוע 11/3/19

זמן קריאה : 1:05 דקות
חדשות השבוע
 
 
דמיאן הירסט במוזיאון חיפה
אחרי השערוריות האחרונות שבהן היה מעורב מוזיאון חיפה לאמנות יש לו מטרה אחת: לתקן את התדמית ולמשוך קהל. נראה כי יש סיכוי גדול שהוא יצליח לעשות זאת באשכול התערוכות החדש, "פייק ניוז", שיפתח בשבת 30.3, בזכות 14 פסלי ענק של דמיאן הירסט שיוצגו בתערוכה. פסלים אלה היו חלק מתערוכת הענק "אוצרות הספינה הטרופה שלא תיאמן" של הירסט שהוצגה לפני כשנתיים בזמן הביאנלה בונציה בשני חללי התצוגה של האספן פרנסואה פינו: פונטה דלה דוגנה ופאלאצו גראסי. באוסף מוזיאון ישראל יש עבודה אחת של הירסט שמוצגת דרך קבע אך אין ספק שזהו מאורע נדיר לראות עבודות שלו בארץ, ועוד מהתקופה האחרונה.
דמיאן הירסט במוזיאון חיפה לאמנות unnamed


דוד גינתון וערן נוה הם זוכי פרס רפפורט לאמנים ישראלים לשנת 2019
דוד גינתון, יליד 1947, זכה בפרס רפפורט לאמן ישראלי בכיר ויקבל 85 אלף דולר מתוכם 35 אלף דולר לאמן עצמו ו-50 אלף דולר למימון התערוכה במוזיאון תל אביב בליווי קטלוג. ״גוף העבודה של גינתון מגלם את כושרה של היצירה להתקיים במישור אחד עם הפרשנות אודותיה, ובכך הופך המעשה הפרשני לבשר החי של הציור״, נימקו השופטים. ערן נוה, יליד 1979, זוכה פרס רפפורט לאמן צעיר, יקבל 35 אלף דולר מתוכם 15 אלף דולר לאמן והיתר למימון תערוכה במוזיאון וקטלוג. ״עבודותיו משופעות בהומור שחור ובדיחות פנימיות המחזירות את מעשה האמנות אל המציאות הבנאלית ואל עמדה המפנה גב אל המונומנטאלי״, נכתב בנימוקי הפרס. בועדת הפרס ישבו עירית רפפורט, נציגת המשפחה, דורון רבינא, אוצר ראשי במוזיאון תל אביב, האספן דורון סבג, האוצרת דלית מתיתיהו, האמנית מיכל נאמן, רבקה סקר וסוזן לנדאו.
ערן נוה, פרט מתוך ״מורה דרך״, 2018 ערן נוה, מורה דרך, 2018 פרט ,
דוד גינתון, צד אחורי של ציור , 1995- אריה ארוך, בית - כנסת 1961, צילום אבי חי דוד גינתון, צד אחורי של ציור , 1995- אריה ארוך, בית - כנסת  1961, צילום אבי חי
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.