ארט באזל חונכת אירוע באבו דאבי. בתמונה: הלובר באבו דאבי

חדשות השבוע 11/9/19

זמן קריאה : 2:40 דקות
חדשות האמנות
 
  גלריה פייס חונכת מיזם חדשני

חברות טכנולוגיה ויזמים השקיעו ביליונים בשנים האחרונות במיזמים ניסיוניים הקשורים לבינה מלאכותית. לגוגל יש את googlex – חברת מחקר שמפתחת הכל ממכוניות ללא נהג לאנרגיה מתחדשת ולאלון מאסק יש את SpaceX ועכשיו הודיעה גלריה פייס שהיא חונכת את המיזם Pacex – שמטרתו לאפשר פרוייקטים של אמנות וטכנולוגיה ברחבי העולם. מארק גלימצ׳ר, נשיא ומנכ״ל פייס אמר ל- ARTnews שפרוייקטים כאלו בדרך כלל לא זוכים לתמיכה מגלריות מסחריות ומטרת המיזם החדש לתת מענה לצורך זה.
״אמנים משקפים את הזמנים שבהם אנחנו חיים״, אמר גלימצ׳ר וציין שכיום אין מענה לאמנים שמייצרים חוויה ולא אובייקטים. ״שאלתי את עצמי באיזו דרך הגלריה יכולה לתמוך באמנים אלו בדומה לתמיכה שהיא מעניקה לציירים ולפסלים״. את המיזם תנהל כריסטי מקלייר, לשעבר סגן יו״ר סוכנות האמנות של סותביס׳. מקלייר ציינה כי המיזם יתמוך בפרוייקטים נועזים ״התואמים סוגיות כמו שינויי אקלים או צדק חברתי המניעים אמנים להשתמש בכלים חדשים״.
פרוייקט של קבוצת teamLab בגלריה פייס, לונדון 4
ארט באזל באבו דאבי
 
יריד האמנות ארט באזל מתרחב לטריטוריות חדשות ומודיע על אירוע בן שלושה ימים שיתקיים בפברואר שנה הבאה באבו דאבי. אוצר האירוע הוא מארק-אוליבייה ווהלר, מנהל מוזיאון ההיסטוריה בזנווה. על פי ווהלר לא מדובר ביריד אמנות, או במוזיאון פופ אפ, אלא בחוויה חדשנית שלא קיימת בשום מקום אחר. אם נצרף לכך את העובדה שאבו דאבי הפכה להיות אחד ממוקדי האמנות העכשווים החשובים, כולל אספנים עשירים ביותר, זו אכן נקודת ציון משמעותית ברזומה של היריד. האירוע יכלול מיצבים תלויי מקום ועבודות שנעשו במיוחד והוא נוצר במשותף עם משרד התרבות והתיירות של אבו דאבי
 
ארט באזל חונכת אירוע באבו דאבי. בתמונה: הלובר באבו דאבי AC10-NOV-louvre


מת הצלם החשוב רוברט פרנק

הצלם רוברט פרנק, מחשובי הצלמים במאה ה–20, מת שלשום בגיל 94. פרנק מוכר לרבים בזכות הספר ״האמריקאים״ שבו תיעד פרנק מסע ברחבי אמריקה בשנות ה-50.
פרנק ,שנולד ב-1924 למשפחה יהודית, למד צילום בציריך, ובגיל 18 החל לעסוק בכך באופן מקצועי. ב-1947 הוא היגר לארה"ב וב-1955 זכה במלגה של הגוגנהיים, כדי לצאת למסע צילומים ברחבי ארה"ב במטרה לחקור ולתעד את החברה האמריקאית. במסע הזה, שנערך 3 שנים, צילם פרנק 28,000 תמונות, מתוכן קיבץ 83 תמונות לספר ״האמריקאים״ שבו הוא בוחן את כל הסוגיות שמעסיקות את ארה"ב בשנות החמישים הנוגעות לגזענות, דת, חומרנות ופטריוטיות. פרנק חושף את המורכבות הרבה של האומה האמריקאית, את הניכור, הזרות והבדידות, ומצביע על המתח הבין גזעי והמעמדי שקיימים בה. בשנת 2003 ביקר פרנק בישראל כאורח המחלקה לצילום במכללת הדסה, ירושלים
רוברט פרנק , מתוך הספר האמריקאים חדשות
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.