הארי ומייגן הורחקו מהמשפחה המלכותית

חדשות השבוע 13/1/20

זמן קריאה : 2:35 דקות
חדשות השבוע

האוצרת הבאה של הביאנלה בונציה
 
ססיליה אלמני נבחרה לאצור את הביאנלה הבאה בונציה שתתקיים ב-2021. אלמני היא האישה החמישית שנבחרה לאצור את הביאנלה מאז שנוסדה ב-1895 והאישה האיטלקית הראשונה בתפקיד. על בחירתה אמרה אלמני למגזין artnews: "כאישה האיטלקית הראשונה שממלאת תפקיד זה, אני מבינה ומעריכה את האחריות וגם את ההזדמנות המוצעת לי, ואני מתכוונת לתת אפשרות לאמנים ליצור פרויקטים ייחודיים המשקפים את חזונם ואת החברה שלנו״. אלמני היא המנהלת  והאוצרת הראשית של תכנית האמנות ה״היי ליין״ (הנתיב הגבוה) בניו יורק. מדובר בטיילת באורך כ-2.3 קילומטר שנוצרה על בסיס תשתית מסילת רכבת נטושה ונמתחת מרחוב גנסוורט ועד רחוב 30 מערב. במקום מוצגות יצירות אמנות, פסלים ותערוכות – מעין אמנות ציבורית שמיועדת לכולם/ן.
ססיליה אלמני. באדיבות יריד האמנות ארט באזל Cecilia_Alemani

 
סגירתה של גלריה נוספת

בשקט בשקט נסגרה עוד גלריה והפעם זו של ויצ״ו חיפה, שפעלה בשנים 2002 – 2019 ושימשה הן כגלריה לימודית – עבור הסטודנטים והסטודנטיות במכללה - והן כגלריה איכותית לקהל מבחוץ. בגלריה הוצגו תערוכות אמנות ועיצוב ישראלי. רובן נאצרו על ידי ענת גטניו, חלקן על ידי הצלם מיכה קירשנר ז״ל ומיעוטן על ידי אוצרים אורחים.  
עבודה של הילה בן ארי מהתערוכה ״פרט ובכלל״ שהוצגה בגלריה ויצ״ו חיפה ב-2003. 82293340_2190393107931154_5049140635232108544_o
 
יותם יקיר מנכ״ל מוזיאוני חיפה?

האמת, בחירה קצת מוזרה. לא צריך להיות איזשהו קשר בין קורות חיים של הנבחר לבין   הנושאים שנגזרים מהתפקיד? ואולי באמנות ובתרבות לא ממש ויקיר, שלפי הקומוניקט הוא איש תוכן בכיר, עיתונאי בעברו, ראש חטיבת ההסבה בכנסת ודובר הכנסת לשעבר, ממש מתאים לתפקיד? אולי. בכל מקרה דירקטוריון חברת מוזיאוני חיפה – בראשות יושבת הראש נעמה לזימי – אישרו פה אחד את המינוי ומה שנשאר הוא רק האישור של משרד הפנים. אז בהצלחה למוזיאוני חיפה ולאמנים שמציגים בהם ומה שנותר זה לראות מה יעשה יקיר במנדט שניתן לו.
יותם יקיר. מחליפו של נסים טל. 11
מייגן והארי בחוץ

אחת התגובות המהירות ביותר להודעתם של הארי ומייגן מרקל על פרישה מבית המלוכה היתה מצד מוזיאון מדאם טוסו: 24 שעות אחרי ההודעה הם הוצאו מהתצוגה המלכותית. מהמוזיאון בלונדון נמסר כי: ״מהיום, הדמויות של מייגן והארי לא יופיעו עוד בסט המשפחה המלכותית שלנו. כשתי הדמויות הפופולריות והאהובות ביותר שלנו, הן כמובן יישארו דמויות משמעותיות במוזיאון כשאנחנו ממתינים לראות מה יהיה הצעד הבא שלהם״, נכתב בחדשות מגזין ARTNET. במוזיאון בניו יורק הן הוזזו לחדר שכנראה יותר הולם אותם -  זה של הסלברטי – לצד בראד פיט, מורגן פרימן, אן האתווי ואחרים.
הארי ומייגן הורחקו מהמשפחה המלכותית GettyImages-956541094-2-1024x683
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.