עינת אמיר, צילום נגטיבי, 2012.

חדשות השבוע 13/6/18

זמן קריאה : 1:04 דקות
חדשות השבוע
 
 
פרס אלימה לעינת אמיר

עינת אמיר היא זוכת פרס אלימה לאמנות ההדפס מטעם המשכן לאמנות עין חרוד. אמיר  היא בוגרת תואר ראשון בשנקר ותואר שני באוניברסיטת חיפה. הפרס ניתן לה על ״יכולתה להרחיב את גבולות מדיום ההדפס ולקשור בינו לבין רישום, וידיאו, הדפס, קולאז׳ והצבות מרתקות בחלל״. סכום הפרס, בסך 40 אלף שקל, מיועד להפקת עבודות ויועבר לסדנת הדפס שתיבחר על ידי האמנית. טקס הענקת הפרס יתקיים ב-29.6. במשכן לאמנות עין חרוד.
עינת אמיר, צילום נגטיבי, 2012. 5_7


מת האמן סידון רוטנברג

השבוע נפטר האמן סידון רוטנברג, בגיל 81. רוטנברג, יליד קיבוץ מרחביה, עבד במשך 40 שנה כדפס אמן בתחום התחריט בסדנת ההדפס בירושלים. בין היתר הדפיס עבודות של יגאל תומרקין, אנה טיכו, משה גרשוני וסיגל צברי. את עבודותיו הציג בארץ ובפריז, והיה חבר בגלריה השיתופית אגריפס 12, בירושלים.
 
 
סידון רוטנברג בסדנת ההדפס בירושלים סידון רוטנברג


מכירות מצוינות בארט באזל

השבוע נפתח יריד האמנות הותיק ארט באזל בהשתתפות 290 גלריות ובמכירות טובות מאוד, שמעידות על שוק עכשווי במצב מצוין. חלק מהעבודות נמכרו עוד לפני הפתיחה הרשמית של היריד: כך, למשל, נמכרה העבודה ״ללא כותרת״ מ-1999 של סטנלי וויטני על ידי גלריה ליסון תמורת 400 אלף דולר. גלריה Annely Juda מלונדון מכרה עבודה של דיוויד הוקני, The Big Hawthorn מ-2008  ב״סכום של שמונה ספרות״ עוד לפני שהעבירה אותה ליריד. גלריה Sprüth Magers מברלין, שהציגה עבודות פוליטיות לא פשוטות (מאורע יוצא דופן למדי ביריד המסחרי), מכרה עבודה של קארה ווקר, Another Ancestor מ-2010, ב-125 אלף דולר לאספן אמריקאי. עבודה של ג׳ון בלדסרי, (Four Types of Balance (with Basketballs מ-1990 נמכרה ב-550 אלף דולר.
 
סטנלי וויטני, 400 אלף דולר WHIT990001-1
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.