מתוך האתר של גלריה אלפרד

חדשות השבוע 14/8/18

זמן קריאה : 1:04 דקות
חדשות האמנות
 
אתר בינלאומי לגלריות שיתופיות
בימים אלה מוקם האתר artist run alliance שישמש כרשת חברתית בינלאומית לגלריות שיתופיות. מטרתו: לאפשר שיתוף פעולה בינלאומי בין 1,300 גלריות שהוקמו על ידי אמנים מ-53 מדינות. על פי הידיעה שפורסמה ב׳כלכליסט׳ מאחורי המיזם המקורי עומד הצייר גידי סמילנסקי, ממייסדי הגלריה השיתופית מכון אלפרד בתל אביב. גלריה שיתופית היא גלריה ללא מטרת רווח, וחבריה הם אמנים שחולקים את שכר הדירה ואת המטלות השונות, וכך יש להם חלל תצוגה קבוע וחופש בבחירת האמנים והעבודות.
מתוך האתר של גלריה אלפרד Gallery_002_Preview_1


פסטיבל צוללן
פסטיבל המחול האהוב יתקיים במהלך שלושה סופי שבוע רצופים בתל אביב ויכלול מופעים מגוונים והרצאות. המופעים השנה יעסקו במושג ״״PrimiTV״ שמשמעותו, על פי אתר הפסטיבל, ״המסך הראשון, מסך פריווילגי אשר מסרב לקללת חיי הנצח של הדימוי בכך שנדבק לחיות הגוף״. האירוע הראשון יתקיים בתאריכים 29.8-1.9 ובו יופיעו, בין היתר, וולמיר קורדיירו ומרסלה סנטאנדר קורבלן (ברזיל/צ׳ילה/צרפת) עם היצירה Epoch – יצירה המבקשת לשכתב את היסטוריית המחול המודרני באמצעות פרשנות חדשה לריקודים ולטקסטים. עוד על הפסטיבל בכתובת: https://www.diverfestival.com
Epoch-_-Fernanda-Tafner


נחשף הנציג האמריקאי לביאנלה
הפסל האמריקאי מרטין פוריר ייצג את ארצות הברית בביאנלה בונציה 2019. פורייר, בן ה-77, זכה למוניטין נרחב בזכות עבודתו בעץ, שנוגעת בהיבטים רבים של ההיסטוריה האמריקאית והעולמית. יצירותיו הוצגו בביאנלות של ה׳וויטני׳ ב-1979, 1981, ו-1989. באותה השנה גם זכה בפרס קרן מקארתור.
ב-2007 נערכה לו רטרוספקטיבה במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ותערוכותיו הוצגו גם במוזיאון הסמיתסון בוושינגטון ובמכון לאמנות בשיקגו. ב-2016 הציג בכיכר המדיסון סקוור בניו יורק קבוצה של פסלים גדולי מימדים תחת הכותרת ״Big Bling״. 
עבודה של מרטין פוריר, נציג ארצות הברית לביאנלה בונציה 13561
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.