חדשות השבוע 16/10/19

זמן קריאה : 2:41 דקות
חדשות השבוע
 
מוזיאון חדש לפרנסואה פינו
פרנסואה פינו, אספן האמנות הצרפתי, והבעלים של גוצ'י, איב סן לורן ובית המכירות כריסטיס, שברשותו שני מוזיאונים פרטיים מרכזיים בונציה, עומד לפתוח ביוני מוזיאון פרטי חדש בפריז בהשקעה של 170 מליון דולר. את המוזיאון, ששימש בעבר כבנין הבורסה – וכך יהיה גם שמו (Bourse de Commerce—Pinault Collectio) - מעצב הארכיטקט היפני הנודע טדאו אנדו ויוצגו בו 10 תערוכות בשנה, כולל שיתופי פעולה עם מרכז פומפידו הסמוך. את המבנה העתיק, מהמאה ה-19, חכר פינו מעיריית פריז ל-50 שנה תמורת 16 מליון דולר ובנוסף אחוזים מההכנסות בשנתיים הראשונות. האוסף של פינו כולל כ-5,000 יצירות של מיטב האמנים והאמניות העכשוויים בהם סינדי שרמן, ג׳ף קונס, דמיאן הירסט, לואיז בורז׳ואה ורבים אחרים.
Chantier-BdC-1-1024x683
הצצה למוזיאון החדש של פרנסואה פינו בצרפת Chantier-BdC-3-1024x683
איך תיראה אמנות בעידן החדש

אחד מאירועי האמנות המעניינים מתקיימים עכשיו בעיר אוקיאמה ביפן. זוהי טריאנלה שאוצר האמן הנהדר פייר וויג תחת הכותרת IF THE SNAKE, שמאתגרת את המבקרים לחשוב מחדש מה זו תערוכת אמנות. בהתאם ליצירתו המרתקת של וויג, שעוסקת באיכות הסביבה ובשילוב בין אמנות ואלגוריתמים, כך גם התערוכה מנווטת בין דברים הטרוגניים, תהליכים כימיים ואלגוריתמיים, כמו גם צורות חיים אינטליגנטיות שונות. למשל, העבודה של צמד האמנים Fabien Giraud ו-Raphaël Siboni עוסקת בשאלה מה מקריבים בני האלמוות במרדף אחר נצח ואיך העולם שלנו יראה. התשובה שלהם היא ״גיהנום״. השניים יצרו הצבה בבית ספר יסודי לשעבר, והפכו אותו למקום חשוך וחסר סדר שבו תלויות ציפורים מתות על נברשות של צינורות לד ואינקובטורים מטפטפים. נראה כי בדומה לתערוכה המרכזית בביאנלה השנה בונציה גם וויג בחר לעסוק בתווך שבין חורבות העולם הישן והעתיד המפתה והמאיים שצופן השלב החדש באבולוציה – עידן הבינה המלאכותית. התערוכה מוצגת עד ה-24.11. 
מיצב New Human של Mika Tajima צילום מסך 2019
מיזם חדש בבצלאל

יוסף קריספל, ראש מחלקת האמנות הנכנס, ביוזמה חדשה ונהדרת: סדרת תערוכות יחיד של בוגרי המחלקה בתואר הראשון והשני. מטרת היוזמה לטפח את בוגרי המחלקה, לאפשר להם פלטפורמת תצוגה ולעזור להם במימוש התערוכה וכפי שמבהיר קריספל: "האמנים הצעירים נאבקים למצוא חללי תצוגה כדי להציג את יצירתם ולהתקדם בעשייתם, מכיוון שאין בשטח מספיק חללים ציבוריים שאינם למטרות רווח״.
חמשת האמנים שיפתחו את הסדרה הם: אליה כהן, גלעד גרינברג, שיר כהן, דניאל פילוסוף ורחל לויאן. הפתיחה ב-28.10.
דניאל פילוסוף, כרמל 5
מיצב המבוך של Ame72 בספר השיאים של גינס

מיצב האמנות ״המבוך״ שהקים אמן הרחוב Ame72  על הגג של מלון אלמא בזכרון יעקב נכנס לספר השיאים של גינס כעבודת ה Street art הגדולה ביותר בעולם. גודלה של העבודה 267.74 והיא נוצרה מפאנלים מאלומיניום שעליהם צייר האמן.
״המבוך״ על גג מלון אלמא Ame72- THE-MAZE-record-1
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.