חדשות השבוע 16/12/19

זמן קריאה : 1:21 דקות
חדשות השבוע
 
רישומים חדשים המיוחסים למיכלאנג׳לו. מרינה אברמוביץ מוצאת דרך לחיות לנצח.
 
מיכלאנג׳לו בארץ הפלאות
 
רישומי פחם וגיר שנתגלו מאחורי דלת סתרים שנמצאה מתחת לארון בגדים בקפלת מדיצ׳י בפירנצה מיוחסים למיכלאנג׳לו. רישומים אלו נחשפו עתה לראשונה בנשיונל גיאוגרפיק בסדרת צילומים של פאולו וודס. החדר התגלה כבר ב-1975 כשבקפלה, המשמשת כמוזיאון, חיפשו יציאה נוספת לתיירים. אחרי הגילוי מומחים החלו להסיר את השכבות שהצטברו על הקירות וחשפו רישומים שדומים במידה רבה לעבודות מפורסמות של האמן, ובהם גם פסל שתכנן בקפלה מעל. המומחים גם הבחינו בהקבלה בין רישום שמזכיר את תיאורו של מיכלאנג׳לו ללדה והברבור. רישום אחר נחשב כוריאציה לאחת הדמויות מהקפלה הסיסטינית. מומחים הציעו שמיכלאנג׳לו הסתתר בחדר זה במשך חודשיים בשנת 1530 לאחר שבגד במשפחת מדיצ׳י אך הרישומים לא חתומים וחלק מציינים שהם נחשבים לחובבניים מידי מכדי להיות רישומיו של האמן. אחרים חושבים שהם צוירו על ידי האמן ואסיסטנטים שלו בסביבות 1520 בזמן הפסקות מהעבודה בקפלה.
 
צילום מסך 2019
צילום מסך 2019


יצירה אלמותית של מרינה אברמוביץ׳ למכירה בכריסטיס

המיצגנית הגדולה מהחיים לא מפסיקה לייצר כותרות והפעם נמסר מחברת כריסטיס שבאוקטובר יוצע למכירה פומבית בלונדון המיצג הוירטואלי שלה, ״The Life”​. המיצג צולם באמצעות 32 מצלמות ובאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר שיש. בפברואר השנה הוא הוצג בגלריה סרפנטיין במשך שישה ימים, במהלכם הזמינה האמנות צופים לחזות בו. הכרטיסים, כצפוי, אזלו תוך שעתיים והביקורות היו מעורבות.
אפשר לראות בעבודה זו המשך לענין של אברמוביץ׳ ביחסים עם קהל. בתערוכה ״האמנית נוכחת״ שהוצגה ב-2010 במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק היא ישבה במשך שלושה חודשים מול קהל מתחלף. בעבודה החדשה היא שואלת האם נוכחות יכולה לעבור אפילו אם האמנית עצמה לא באמת נוכחת או נוכחת כסוג של רוח רפאים. העבודה רואה אור בשלושה עותקים ומחירה 750 אלף דולר. בכך מממשת אברמוביץ׳ חלום של רבים מאיתנו – להתקיים לעד. מי שירכוש עותק של העבודה יוכל בעתיד לחיות עם מרינה ולהנות ממנה גם לאחר מותה.
מרינה האלמותית צילום מסך 2019
צופים במיצג המדומה של מרינה אברמוביץ, גלריה סרפנטיין. צילום: הארי ריצרדס
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.