תברואה ריחנית

חדשות השבוע 16/7/19

זמן קריאה : 1:13 דקות
חדשות השבוע
 
תערוכה בכביש

חדשות נחמדות מניו יורק. משאיות לפינוי אשפה הפכו מצע לציורים עבודת יד. את הפרויקט ״Trucks of Art״ יזמה מחלקת התברואה של העיר וזה מצטייר כדרך נעימה ביותר להעביר את הזמן בפקק שנוצר מאחוריהן. מעל 100 אמנים הגישו הצעות לפרויקט, מתוכם נבחרו חמש, ואפשר לראות איך הרעיון הזה – שאינו חדש כל וכלל אך חשיבותו  היא ביוזמה העירונית - מועתק אחר כך לכל עיר בעולם, כולל אצלנו.
תברואה ריחנית 6f2d0809-7316-4e0d-8cc8-777c238a0f0e


אלי סינגלובסקי הוא זוכה פרס לורן ומיטשל פרסר מטעם מוזיאון תל אביב

הפרס כולל5000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון והוא ניתן לסינגלובסקי עבור יצירתו הייחודית, העוסקת במורשת האדריכלות המודרנית של הברוטליזם במדינות שהיו הגוש המזרחי. ״סינגלובסקי מצלם מבנים בשעות הלילה בחשיפות ארוכות, בשחור-לבן דרמטי ובקומפוזיציות ממורכזות התופסות את המבנה במלואו. הוא מבודד את המבנים המצולמים מסביבתם ומנטרל ׳הפרעות׳ והסחות דעת, בכדי למקד את מבט הצופה על האובייקט האדריכלי החזיתי על שלל פרטיו על רקע שמיים שחורים אטומים. הבחירה לצלם באופן זה, מדגישה את המונומנטליות והפלסטיות של המבנים ומציגה אותם כנוכחות פיסולית במרחב, ללא דמויות אנושיות, שהעדרן הוא רכיב אחד בתוך מבע עשיר של ניכור בעידן המודרני והעכשווי״, כתבו השופטים דורון רבינא, אוצר ראשי של המוזיאון, יורג ביידר (אוצר ומנהל המרכז לצילום בז׳נווה) ומאיה בנטו, אוצרת עצמאית.
 
אלי סינגלובסקי, Bahad 1 #2 Bahad 1 #2, 2018


יוסף קריספל – ראש המחלקה לאמנות בבצלאל

קריספל, אמן ומרצה, בוגר תואר ראשון ושני בבצלאל, נבחר לעמוד בראש המחלקה החשובה, שבה החל את דרכו ומשמש מאז כמרצה. קריספל זכה בפרסים רבים, בניהם: פרס רפפורט לצייר צעיר (2008) ופרס שר התרבות לשנת 2012. ציוריו – שהחלו כפיגורטיביים וקיבלו טוויסט מרתק בשנים האחרונות לכיוון אובייקטים צבעוניים שמתייחסים למרחב  -  מצויים בין השאר באוספים של מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ישראל בירושלים, בכנסת ובאוספים פרטיים בארץ ומחוץ לישראל. בהצלחה.
 
יוסף קריספל. ראש המחלקה לאמנות בצלאל. צילום: שי איגנץ unnamed (12)
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.