מבט חדש על המונה ליזה

חדשות השבוע 18/6/19

זמן קריאה : 1:59 דקות
חדשות השבוע
 

נמכר ב-3.7 מליארד דולר!

בית המכירות הגדול בעולם, סותביס, נרכש אתמול על ידי איש העסקים הישראלי צרפתי פטריק דרהי תמורת 3.7 מליארד דולר. דרהי ממוקם במקום החמישי מבין עשירי צרפת ואת הונו רכש מעסקי התקשורת והטכנולוגיה. הוא מחזיק בחברת הוט וידוע גם כאספן אמנות.  באתר המקוון ״ARTPRICE״ הוא נמצא במקום ה-252 ברשימת אספני האמנות הגדולים בעולם ובין היתר האוסף שלו כולל יצירות חשובות של מארק שאגאל.
פטריק דלהי Patrick_Drahi


ילנה רוטנברג זוכת פרס מוזס

רוטנברג זוכה ב-10 אלף שקל ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים. ״בציוריה מציעה רוטנברג שפת ציור עדכנית וחדשנית, המגיעה מציורי הגרפיטי ומן הצילום המיידי והזמין, המופץ ברשתות החברתיות. כמו בצילום, היא עורכת את הדימוי המצויר, משחקת עמו והופכת אותו לדינמי, תוך שהיא מנצלת, בין השאר, את כשליו המובנים, כגון מיסוך, טשטוש והיעדר מיקוד״, נימקו השופטים שי אזולאי, מרים כבסה וזויה צ׳רקסקי. טקס הענקת הפרס ייערך ב-27.10.
 
ילנה רוטנברג, על האש, 2018 ‎⁨ילנה רוטנברג, על האש, 2018⁩


המונה ליזה כפי שמעולם לא ראיתם
 
במסגרת חגיגות ה-500 לציון מותו של ליאונרדו דה וינצי תיפתח בלובר ב-24 באוקטובר תערוכה גדולה מיצירותיו, במסגרתה תוצג המונה ליזה כחלק מניסוי תלת מימדי. הפרויקט ״המונה ליזה: מאחורי הזכוכית״, שנוצר ביחד עם חברת HTC Vive Arts, היא עבודת ה-VR הראשונה של המוזיאון. העבודה תתמקד בין היתר בזהותה של המודליסטית – אחת השאלות שנותרו ללא מענה. על פי מקורות במוזיאון ״למבקרים תהיה אפשרות נדירה לחצות את הזכוכית ולחוות את הציור האיקוני ביותר בדרך חדשה״. 
מבט חדש על המונה ליזה still_from_mona_lisa_beyond_the_glass_courtesy_emissive_and_htc_vive_arts_5
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.