חדשות השבוע 20/11/18

זמן קריאה : 1:21 דקות
הוקני במאה דולר?

הציור ״(Portrait of an Artist (Pool with two Figures של דיוויד הוקני נמכר בשבוע שעבר במכירה של כריסטיס ניו יורק ב-90.3 מליון דולר. בכך שבר הוקני שיא למכירה של אמן חי, שהיה שייך לפני כן לג׳ף קונס, על פסלו ״Balloon Dog״ שנמכר ב-2015 ב-58.4 מליון דולר. ארבעה קונים התחרו במשך תשע דקות על הציור שבסוף נרכש דרך הטלפון על ידי קונה אנונימי. הציור הוצע למכירה ללא מחיר מינימום – מה שנהוג לעשות עם יצירות מופת המוצעות למכירה. כלומר, לכאורה אפשר היה לרכוש אותו גם במאה דולר. בית המכירות מסר כי ״המוכר החליט שהוא רוצה שכל מי שאוהב את הציור הזה יוכל להמר עליו״. בדיחה? אין ספק שזו טקטיקה שהוכיחה את עצמה במקרה הזה. בכל האתרים שסיקרו את המכירה, והיו עשרות כאלו, לא היה משפט אחד המתייחס למחירים הלא שפויים שאליהם נסק שוק האמנות. אולי בגלל שבסכומים האלו זה כבר לא כסף, אלא משהו אחר שאין באפשרותם של אנשים שחיים את המציאות הרגילה של העולם הקפיטליסטי להבין.
Hockney


מוזיאון פתח תקווה רוכש אמנות ישראלית

הקמת קרן ע״ש אלונה שטיין לרכישת אמנות ישראלית תאפשר למוזיאון לרכוש עבודות על נייר לאוסף, ובכך להמשיך ולבסס את מעמדו כמוזיאון מרכזי לאמנות עכשווית. השנה נרכשו בעזרת הקרן עבודות של משה גרשוני, טל אמיתי, שחר יהלום וחן שיש. בועדה ישבו מנהלת המוזיאון דרורית גור אריה, ד״ר יעל גילעת, האמן יוסי מרק, האוצרת אור תשובה ומיטל מנור – מרכזת הועדה מטעם אגודת ידידי המוזיאון.
 
״ללא כותרת״, 2007. עבודה של טל אמיתי שנרכשה לאוסף מוזיאון פתח תקווה image001


דמיאן הירסט שוב בכותרות

14 פסלי ברונזה ענקיים של דמיאן הירסט תחת הכותרת ״The Miraculous Journey״ נחשפו לאחרונה בחזית בית החולים החדש בקטאר לנשים ולילדים. הפסלים מראים שלבים שונים של התפתחות העובר ברחם מתחילת ההריון ועד הלידה. הירסט אמר שאלה ״פסלי העירום הראשונים המוצגים במזרח התיכון...זה מאוד אמיץ״. הפסלים נחשפו לראשונה כבר ב-2013 אך לאחר מכן כוסו בעקבות תלונות במדיה החברתית, כשהסיבה הרשמית לכיסוי היתה ״כדי להגן עליהם מפני נזקי הבניה״.
״The Miraculous Journey״, דמיאן הירסט. 7192
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.