מתוך תערוכתה של חנאן אבו חוסיין. צילום טל גליק

חדשות השבוע 20/8/19

זמן קריאה : 1:21 דקות
חנאן אבו חוסיין זוכת פרס בקי דקל

האמנית חנאן אבו חוסיין, שיצירה שלה מוצגת עתה במוזיאון ארץ ישראל, היא זוכת פרס בקי דקל מטעם העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר בישראל. סכום הפרס 15 אלף שקל והוא מלווה בתערוכת יחיד בגלריה ״מקום לאמנות״. אבו חוסיין, ילידת 1972, בוגרת בצלאל, עוסקת בעבודתה בשאלות של מגדר ומעמד האישה בחברה הערבית ועושה זאת באמצעות דימויים וחפצים הלקוחים מהעולם הנשי. בנימוקי השופטים לפרס שרת התרבות והספורט לאמנות פלסטית בשנת 2014, נכתב: ״בלב עבודתה נמצאת האישה בחברה הערבית. מה שהתחיל כנקודת מבט אישית וביוגרפית התרחב במהלך שנות עבודתה ליצירה הנוגעת בטווח רחב של היבטים תרבותיים וחברתיים. העבודות של אבו חוסיין הן לעולם גם אישיות וגם פוליטיות; השימוש שהיא עושה בעבודותיה בחומרים שונים ובטכניקות מגוונות, שהן בדרך כלל עמלניות וידניות, מעצים את תחושת הכאב והדחיפות העולה מעבודותיה״. טקס חלוקת הפרס יתקיים ב-10.9 בשעה 19:00, בבית ״טוקהאוס״, ביתן 12, נמל תל אביב.
מתוך תערוכתה של חנאן אבו חוסיין. צילום טל גליק צילום - טל גליק


חדשות משמחות מניר הוד

ציור מהסדרה ״Mother” של ניר הוד מוצג עתה במוזיאון היהודי בניו יורק במסגרת תערוכה קבוצתית של רכישות חדשות. הסדרה הוצגה לראשונה בגלרה פול קסמין בניו יורק ב-2012 והיא מבוססת על דמות האישה מהתצלום המפורסם של הנער מגשו ורשה, שהפך במובן מסוים לסמל של השואה. באירוע התרמה שנערך לאחרונה למוזיאון אספן, קולורדו, נמכר ציור של הוד מסדרת הכרום החדשה בכ-100 אלף דולר. האירוע שזכה לכותרת ״ArtCrush״ נערך במשך 3 ימים ובמסגרתו גייס המוזיאון 2.3 מליון דולר.
 
Mother צילום מסך 2019
נמכר צילום מסך 2019
נגישות מוזיאלית

Ciara O’Connor נכה בכסא גלגלים ביקרה בתערוכתו המדוברת של אולאפור אליאסון בטייט וגילתה כי הדרך היחידה להיכנס למיצב Your Spiral View היא באמצעות מדרגות. O’Connor פנתה לאחת השומרות במקום וביקשה להשתמש ברמפה וזו ענתה לה שזו הדרך היחידה להיכנס לעבודה וכך בחר האוצר. אליאסון עצמו לא אהב את התשובה ובתגובה אישית שפרסם בטוויטר הבטיח לO’Connor  שהדבר יטופל. אליאסון ציין שמדובר בעבודה ישנה מ-2002 שבמקור היתה נגישה לבעלי מוגבלויות, ושהוא מחפש ביחד עם הטייט אחר פתרונות.
Your Spiral View. תונגש לבעלי מוגבלויות IMG_MDA101667_1600px
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.