חדשות השבוע 20/9/18

זמן קריאה : 1:55 דקות
חדשות השבוע
 
 
פרס לנדאו לגיא בן נר
גיא בן נר הוא הזוכה פרס לנדאו לאמנות לשנת 2018. הפרס, בסך 150 אלף שקל, ניתן לבן נר על ״היותו מראשוני אמני הוידיאו המובהקים באמנות הישראלית ומהראשיים שבהם. עבודותיו חכמות, מבריקות, מצחיקות, פשוטות לכאורה - רובן נשענות על מחווה אחת, מרוכזת ודחוסה, שמבוצעת עד תומה״. בועדת הפרס ישבו שאול סתר, מבקר האמנות בהארץ, האוצרות דלית מתיתיהו ואלן גינתון.
גיא בן נר, מתוך עבודת הוידיאו ״מובי דיק״. תמונה 1


הוקני במחיר שיא
זמן טוב להציע למכירה את הוקני במחיר שיא. בזמן שתערוכתו הרטרוספקטיבית נודדת בין מהטייט בלונדון למרכז פומפידו בפריז ולמטרופוליטן בניו יורק, בכריסטיס מוצע למכירה ציור של האמן ב-80 מליון דולר. אם הציור אכן יגיע למחיר המבוקש, זה יהפןך את הוקני לאמן החי היקר ביותר.
 
David Hockney, Portrait of an Artist (Pool with Two Figures), 1972 תמונה 2


הרופא אמר לראות אמנות 
מחקר חדש בלונדון, ביוזמת Aesop (מפעל צדקה חברתי) מגלה ש-66 אחוז מהרופאים מאמינים שלאמנות יש תפקיד חיובי במניעת מחלות. המחקר, שנערך בקרב 1002 משתתפים, תומך בתפיסה שהאמנות צריכה להיות מוכרת ומשולבת בשירותיים רפואיים הניתנים על ידי שירותי הבריאות.אמנם השינוי לא יקרה ממחר אך כבר עכשיו נעשים צעדים בנידון: למשל, בתחילת החודש שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, אמר בכנס של שירות הבריאות הלאומי של בריטניה, שנערך במנצ׳סטר, כי הוא דוגל ב״מרשמים חברתיים״, דבר המיועד בעיקר למטופלים שאין פתרון אחר לבעיה הרפואית שלהם כגון ניתוח, תרופות או טיפול.
Robert Jackson, The Anatomy Lesson of the Irish College of Surgeons תמונה 3
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.