חדשות השבוע 21/1/20

זמן קריאה : 1:58 דקות
חדשות האמנות

ביליונר שניסה להבריח פיקאסו, פרס חדש לעיצוב ורילוקיישן של גלריה ברוורמן
 
אל תנסו ביאכטה

הביליונר הספרדי ג׳יים בוטין (Jaime Botin) נתפס מבריח ציור של פיקאסו ביאכטה שלו. העונש: קנס של 52.4 מליון לירות שטרלינג ועונש מאסר של 18 חודשים. כך פסק השבוע בית המשפט במדריד. הציור ״ראש של נערה צעירה״ מ-1906 נתפס ביאכטה של בוטין בצרפת ב-2015. לפי חוקי המורשת בספרד דרוש אישור להוציא חפצים שהם בני יותר ממאה שנה המוגדרים כאוצרות לאומיים. התביעה טענה כי בוטין, שרכש את הציור ב-1977, התכוון למכור אותו בבית מכירות בלונדון אך בוטין טען כי הוא התכוון לקחת אותו לשמירה בשוויצריה. במקור היצירה היתה אמורה להיות מוצעת למכירה בכריסטיס, לונדון, ב-2013 אך שר התרבות הספרדי לא אישר את הוצאתה מספרד.
פיקאסו ישאר בספרד תמונה1

הפרס הגבוה ביותר לעיצוב בישראל

קרן אדמונד דה רוטשילד הכריזה על פרס חדש לעיצוב בסך 270 אלף שקלים. הפרס יוענק מידי שנה, החל מהשנה הנוכחית, לארבעה יוצרים. שני יוצרים בכירים יזכו ב-90 אלף שקל כל אחד ושני יוצרים בתחילת דרכם יזכו ב-45 אלף שקל כל אחד. בחודש הבא יתפרסם קול קורא שיזמין מעצבים ומעצבות להגיש את מועמדותם בתחום התקשורת החזותית. 
לוגו הפרס בעיצובה של נועה שורץ תמונה2

גלריה ברוורמן עברה מקום

הגלריה העכשווית עברה מרח׳ השרון בתחנה המרכזית לרח׳ אילת 33, שם היא חונכת חלל תצוגה חדש עם התערוכה ״שוק שחור״ של דוד עדיקא. הפתיחה תיערך ב-6.2. ולפי התמונה שמופיעה על ההזמנה יש למה לצפות.
דוד עדיקא, שוק שחור 4
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.