ארט באזל און ליין

חדשות השבוע 25/2/20

זמן קריאה : 1:04 דקות
חדשות השבוע
 
האם פסלי הפרתנון יושבו ליוון?
השבת אוצרות תרבות לארצות שמהן נלקחו הוא אחד הנושאים שמעסיקים בשנים האחרונות את מוסדות האמנות. הפעם במוקד הם פסלי השיש המוצגים בבריטיש מיוזיאום ונלקחו מהפרתנון ביוון. פסלים אלו נשלחו מיוון ללונדון בראשית המאה ה-19 על ידי האריסטוקרט הבריטי לורד אלגין, שמכר אותם מאוחר יותר לממשלה הבריטית. הנושא, שעלה כבר מספר פעמים בעבר, צץ הפעם במסגרת הסדרת יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. בסעיף שנוסף לטיוטת המשא ומתן נכתב כי על ״ממשלת בריטניה לטפל בסוגיות הנוגעות להחזרתם או השבתם של חפצי תרבות שנלקחו שלא כדין ממדינות מוצאם״. מטעם המוזיאון נמסר ל׳גרדיאן׳ כי ״פסלי הפרתנון נרכשו כחוק ועוזרים לנו לספר את סיפור ההיסטוריה האנושית שהוצג במוזיאון. הם נגישים ל -6 מיליון המבקרים העולמיים שהמוזיאון מקבל מדי שנה״. עוד נמסר מהמוזיאון כי גם ממשלת יוון הצהירה כי הנושא לא יכנס לשיחות הברקזיט.
פסלי הפרתנון בבריטיש מיוזיאום הורדה
ארט באזל הונג קונג און ליין
יריד ארט באזל בהונג קונג בוטל בעקבות הקורונה וכתחליף הודיע ארט באזל על אתר של חדרי תצוגה און ליין, שיעלה במרץ, ובמסגרתו יוצגו עבודות שבמקור היו אמורות להיות מוצגות בהונג קונג. ״האתר לא יוכל להחליף את היריד אך אנחנו מקווים שהוא יספק תמיכה  לכל הגלריות שנפגעו מהביטול״, מסר Adeline Ooi, מנהל ארט באזל הונג קונג. כמו ביריד הפיזי, חדרי התצוגה יפתחו בתצוגה המוקדמת (18-20.3) רק למחזיקי כרטיס VIP, כדי שתהיה להם זכות ראשונים לרכוש את העבודות. אחר כך היריד יפתח לקהל בתאריכים
20-25.3. בעתיד ירוץ היריד הוירטואלי במקביל לירידים הממשיים, ויאפשר לגלריות להציג תערוכות מקבילות לאלו המוצגות בירידים עצמם.
ארט באזל און ליין ABHK
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.