גיא בן נר, הדיקאן (הזמני) החדש של המדרשה לאמנות

חדשות השבוע 25/9/18

זמן קריאה : 1:08 דקות
חדשות השבוע


גיא בן נר דיקאן זמני

היום יצאה הודעה שהאמן גיא בן נר ישמש כדיקאן זמני של המדרשה לאמנות בבית ברל, ויחליף את גבי קלזמר, ששימש כדיקאן מ-2015. ״במוסד הזה יש הרבה צרות אבל גם חשיבות וקסם״, כתב האמן רועי רוזן בדף הפייסבוק, ״העובדה שגיא לקח על עצמו את התפקיד הזה (ושהמהלך צלח) משמחת ומעוררת תקווה שנוגעת לא רק למדרשה אלא לאמנות הישראלית בכלל״. בהצלחה.
גיא בן נר, הדיקאן (הזמני) החדש של המדרשה לאמנות wildboy_6


מרינה אברמוביץ הותקפה
האמנית מרינה אברמוביץ הותקפה במהלך אירוע סביב תערוכת רטרוספקטיבה שלה בפירנצה. גבר בן 51 ניגש אליה והטיח ציור עם פורטרט שלה על ראשה. הוא טען שזה היה אקט אמנותי. ראש העיר של פירנצה, דריו נרדלה, אמר לאתר ארטנט כי "זו לא הפעם הראשונה" שהחשוד עושה "מחוות שכאלה". האמנית עצמה בעיקר נבהלה אך לא נפצעה.
https://www.youtube.com/watch?v=8xxkJjxyXSQ
 
מרינה אברמוביץ אחרי ההתקפה image


התפטרות על רקע שמרנות
João Ribas,
המנהל האמנותי של מוזיאון סראלבש  לאמנות עכשווית בפורטוגל, התפטר מתפקידו לאור החלטת המוזיאון להסיר 20 תצלומים מהתערוכה שאצר לרוברט מייפלתורפ. המוזיאון גם הגביל את גיל הצפיה בחלק מחדרי התערוכה ל-18, בניגוד להחלטת האוצר. התערוכה, שנפתחה בסוף השבוע, כוללת 159 עבודות של הצלם הניו יורקי, שצילומיו ממשיכים לעורר סנסציה. "מוזיאון אינו יכול לקבוע, להפריד או לתחום גישה לעבודות, ולומר מה אנשים יכולים לראות ומה לא", אמר Ribas.
במכתב שנשלח להנהלת המוזיאון ולעיתונות, בעקבות ההתפטרות, ועליו חתומים אנשי רוח ותרבות מקומיים נכתב: ״אנחנו חיים בתקופה של חוסר ודאות פוליטית עמוקה, עם הופעת פופוליזם ימני, אולטרה-לאומיות ואיומים על חופש אמנותי ואקדמי. בהקשר זה, מצער מאוד שקרן סראלבש החמיצה הזדמנות לקיים את הערכים שהיו אמורים להחזיק בה כבית לתרבות, מחשבה וחופש ובחרה להיכנע לפוריטניות מוסרית ולשמרנות חברתית״.
 
האוצר שהתפטר. הלוואי שכולם היו כמוהו naom_5a69c81f2b6aa
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.