לואיז בורז׳ואה. 140 אלף מבקרים

חדשות השבוע 29/3/18

זמן קריאה : 1:53 דקות
שיא חדש במספר מבקרים במוזיאון תל אביב

145,652 צופים ביקרו בתערוכה הנהדרת ״שניים״ של לואיז בורז׳ואה,שהוצגה עד לפני כחודש במוזיאון תל אביב. בכך נשבר השיא הקודם שעמד על כ- 145 אלף מבקרים בתערוכה ״טבע האדם״, של צדוק בן דוד, שהוצגה במוזיאון ב-2010. אין ספק שזהו הישג מרשים ביותר לאמנית הנחשבת, שזכתה להכרה רבה בשדה האמנות הבינלאומי אך היתה פחות מוכרת לקהל הישראלי.
לואיז בורז׳ואה. 140 אלף מבקרים לואיז בורזואה חדשות האמנות


עותק של הסעודה האחרונה
 
מסתבר שליאונרדו דה וינצ׳י הכין עותק סודי של הסעודה האחרונה, והוא עדיין קיים במנזר מרוחק בטונגרלו, בלגיה, שעה מאנטוורפן. הגרסה השניה צוירה על קנווס והיא הוכנה על ידי ליאונרדו והאסיסטנטים שלו, שמונה שנים לאחר ציור הקיר המפורסם שנוצר ב-1499. בניגוד לציור הקיר שניזוק עם השנים הגרסה השנייה נשמרה היטב
 
העתק של הסעודה האחרונה. כנראה ש- 90% מהעותק נוצר על ידי האסיסטנטים. צילום מסך 2018


גרמי דלר נגד פייסבוק

ג׳רמי דלר, זוכה פרס טרנר לשעבר ואמן שייצג את בריטניה בביאנלה בונציה, חנך קמפיין שיעזור לאנשים לפרוש מפייסבוק. הקמפיין נוצר בעקבות הסקנדל האחרון שקשור לרשת החברתית, שאפשרה להשתמש במידע האישי של מליוני משתמשים. דלר עיצב פוסטר עם הוראות איך לעזוב את פייסבוק והפיץ אותן ברשת. בנוסף, הציב 200 פוסטרים בתחנות רכבות מרכזיות בלונדון ובליוורפול. ההוראות כוללות 6 צעדים למחיקת החשבון. הפעולה, נעשתה כחלק מפרויקט בליוורפול שמטרתו להציג תגובות של אמנים לדברים שקורים במציאות בזמן אמת. 
הקמפיין של ג׳רמי דלר נגד פייסבוק צילום מסך 2018
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.