פרינס המקורי לצד זה של וורהול

חדשות השבוע 3/7/19

זמן קריאה : 1:15 דקות
חדשות השבוע
 
נחשף ציור חדש של קראוואג׳יו

 
תחילתו של הסיפור היא בגילוי ציור חדש של המאסטר המתאר את יהודית עורפת את ראשו של הולופרנס (המתוארך סביב 1607). הציור, שנמצא ב-2014 בעליית גג בטולוז, צרפת, התגלה כיצירה אבודה של האמן ועמד להימכר בשבוע שעבר במכירה פומבית בהערכה של 171 מליון דולר. יומיים לפני המכירה המיועדת הודיע בית המכירות כי הציור כבר נמכר. הרוכש הוא טומילסון היל, מיליארדר אמריקני, שפתח לאחרונה במנהטן מקום תצוגה עבור האוסף שלו ומרבה להשאיל עבודות למוזיאונים כמו המטרופוליטן, המוזיאון הלאומי בוושינגטון ומוזיאון הגטי בלוס אנג׳לס. אם כך, יש תקווה שיצירה זו תוצג בקרוב באחד המוזיאונים הציבוריים ולא תמשיך להסתתר בעליית הגג - כלומר באיזה מחסן שמור היטב של אוליגרך כזה או אחר.
פרט מתוך הציור 2


וורהול לא הפר זכויות יוצרים
 
בית המשפט בניו יורק פסק השבוע שאנדי וורהול לא הפר זכויות יוצרים בסדרה הידועה שלו שעסקה בזמר פרינס. התביעה נגד קרן וורהול הוגשה ב-2017 על ידי הצלמת לין גולדסמית׳ שצילמה ב-1981 את הצילום המקורי וטענה כי השימוש של וורהול בצילום הוא הפרה של זכויות יוצרים. הסדרה כוללת 16 עבודות והיא נוצרה על ידי וורהול ב-1984 למגזין Vanity Fair.
השופט John G. Koeltl דחה את התביעה בפסקו שהעבודות של וורהול מוגנות על ידי שימוש הוגן מכיוון שהן ״טרנספורמציה של הצילום המקורי ומוסיפות משהו מקורי וחדש לעולם האמנות״.
פרינס המקורי לצד זה של וורהול 6


מוזיאון חדש לאמנות עכשווית באיסטנבול
 
איסטנבול זוכה במוזיאון חדש שעתיד להיפתח ב-13.9 (במקביל לביאנלה באיסטנבול). חלל התצוגה, שמשתרע על פני 3000 מטר מרובע כולל גלריות, 2 תיאטראות וגן פסלים. עלותו כ-120 מליון יורו והוא ממומן על ידי ARTER, אחד הארגונים לאמנות עכשווית ללא מטרות רווח המובילים בתורכיה.Melih Fereli, מנהל המוזיאון, סיפר לעיתון המקוון theartnewspaper כי המוזיאון עוצב באופן ש׳יאפשר לאמנים לחשוב אחרת׳ והוא ישמש בית לתערוכות ולאירועים בינתחומיים בהם מוזיקה, מחול, תיאטרון, קולנוע וספרות.
 
1
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.