חופשה עם Pum Pum, אמנית רחוב מבואנוס איירס

חדשות השבוע 30/10/19

זמן קריאה : 1:26 דקות
חדשות האמנות
 

חופשה עם אמן
איזו יוזמה מקורית: חברת נסיעות חדשה בשם Vacation With an Artist מציעה חופשה עם אמן/ית. החברה מקשרת בין נוסעים לבין 69 אמנים מקומיים ב-23 מדינות שמציעים מעין מיני התמחות  אחד על אחד בסטודיו שלהם. ההיצע המגוון נע מלימוד טכניקות אריגה ילידיות באוקסקה, מקסיקו, ועד להתמחות בפורצלן בפריז. החופשה נמשכת עד שבוע ומאפשרת לנוסעים לשהות זמן בסטודיו, ולעבוד לצד האמן. באתר החברה ניתן לבחור את סוג המדיום והיעד. האמנים מזוהים בשמם הפרטי ויש בהם ציירים ופסלים כמו גם אופים, רקדנים ומוסיקאים. גם טווח המחירים רחב ונע בין חופשה של שלושה ימים בהכנת צעצועי ילדים מעץ עם גונזלו בבואנוס איירס תמורת 325 דולר ועד הכנת נעליים בהתאמה אישית עם אריק בפראג במשך חמישה ימים בעלות של 3,325 דולר. למי שמעוניין להזמין חופשה שכזו, הנה הלינק לאתר:
https://vawaa.com
חופשה עם Pum Pum, אמנית רחוב מבואנוס איירס Paseo---BajoPuente2-148_960x540


רוצה להיות מבקר/ת אמנות בניו יורק טיימס?
בזמן שאצלנו תחום כתיבת ביקורת אמנות מצטמצם פחות או יותר לעיתון וחצי והעיתונים לא ממש מתעניינים בתחום, בניו יורק טיימס יצאו עם הצעה אטרקטיבית ביותר: מלגה לשנה בתשלום להכשרת מבקר/ת אמנות. ״במשך חלק ניכר מההיסטוריה שלו, ה׳טיימס׳ האמין ביכולתה של ביקורת אמנות לעזור למיליוני הקוראים להבין את העולם", נכתב. "בהתחשב בצמצום ההזדמנויות לכותבים, העיתון החליט להציע את המלגה שתחל ב-2020 ובכך לבסס דור חדש של כותבים והוגים״. יכולים להגיש בקשה בעלי  נסיון של לפחות 2-4 שנים בתחום כתיבת ביקורת באחד מהתחומים הבאים: תיאטרון, מחול, מוסיקה קלאסית, ואמנות. הדד ליין להגשה: 20.11.
הניו יורק טיימס מכשיר מבקרי אמנות New-york-times_header02
Soutine Chaim , Girl in Blue. צילום: עופרית רוזנברג Soutine Chaim , Girl in Blue קרדיט צילום עופרית רוזנברג)
סוטין במשכן
ב-9.11 תיפתח במשכן לאמנות בעין חרוד תערוכה של חיים סוטין, מהאמנים הבולטים במאה ה-20 שעבודותיו מוצגות במוזיאון הפומפידו, במטרופוליטן ובמקומות נוספים. ״עבור ישראליים, שיכולים לראות תערוכה שלו כאן בישראל ולא לטוס לפריז או למוזיאון אחר באירופה זה אירוע מאוד חגיגי”, נמסר מהמוזיאון. במשכן יוצגו 18 עבודות שלו, שהושאלו מאוספים מוזיאליים ואוספים פרטיים מהארץ ומחו״ל והמוזיאון הוכשר במיוחד לשם הצגתן. לצידן יוצגו עבודות של אמנים ישראלים שהושפעו מסוטין, בהם ציבי גבע, משה גרשוני, ז׳וז׳ף דדון, עמית כבסה, מיכל נאמן ואמיר נווה, ותערוכה נוספת של חיים אתר, אמן וחבר קיבוץ שהקים את המוזיאון.
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.