MOCA. פוטרו כל העובדים שמועסקים במשרה חלקית

חדשות השבוע 30/3/20

זמן קריאה : 2:09 דקות
חדשות השבוע
 
פיטורים במוזיאונים בעולם, סלה מנקה עורכת אירוע ספיישל לימי קורונה, וקול קורא לפרס בקי
 
פיטורים וקיצוצים במוזיאנים בארצות הברית. בישראל (עדיין?) לא.

תקופה לא קלה עוברת על המוזיאונים הגדולים בארצות הברית שנמצאים בסגר המתוכנן לפחות עד סוף יוני. כבר עכשיו הודיעו חלק מהמוזיאונים – בצד תשלום לעובדים עד סוף מרץ או תחילת אפריל - על קיצוצים נרחבים בכוח אדם ובמשכורות. במוזיאון ׳האמר׳, לוס אנג׳לס, פטרו 150 סטונדטים שעובדים במשרה חלקית. המוזיאון לאמנות עכשווית בלוס אנג׳לס (MOCA) פיטר בימים האחרונים את כל הצוות שמועסק במשרה חלקית. המשמעות היא 97 עובדים מתוך צוות של 185, כלומר כמחצית. המוזיאון הביע תקווה שיוכל להחזיר את העובדים לאחר הסגר. המוזיאון לאמנות מודרנית בסן פרנסיסקו מתכוון לפטר ב-14 באפריל 135 עובדים זמניים (שעובדים על פי צורך ומשמרות: שומרים, סדרנים וכו׳). המטרופוליאן בניו יורק התחייב לשלם לעובדיו עד ה-4.4. עדיין לא ברור אם יהיו פיטורים ומה היקפם.
בארץ אפשר בינתיים לנשום לרווחה. טניה כהן עוזיאלי ממוזיאון תל אביב מסרה: אנחנו לא מפטרים עובדים וחשוב לנו להעביר את המסר שהמשבר הזה הוא לא מהווה הזדמנות לפיטורין או ׳התייעלות׳ בתחום של כוח אדם. המשבר לא יהיה על ׳גבם׳ של העובדים. ד״ר איה לוריא ממוזיאון הרצליה מסרה כי ״לאור המצב הוצאנו את רוב העובדים לחל״ת, אבל פיטורים ממש לא עומדים על הפרק, אנחנו ממשיכים לתכנן קדימה ולעבוד ומקווים לחזור לשגרת עבודה מלאה של כל העובדים במהרה״. ממוזיאון ארץ ישראל נמסר כי אין כוונה לפטר או לקצץ וכי כל העובדים, למעט מספר מצומצם של עובדים חיוניים, יצאו לחל״ת עד להודעה חדשה.
MOCA. פוטרו כל העובדים שמועסקים במשרה חלקית MOCA-Grand-Avenue-Los-Angeles-exterior-view-large-870x580


מלגת Anonymous Was A Woman (שמאחוריה עומדת האמנית סוזן אנטרברג), הניתנת מאז 1966  לאמניות נשים, הכריזה על מלגת עזרה לאמניות בעקבות משבר הקורונה בסך כולל של כ-250 אלף דולר. גובה המענק לכל אמנית יהיה עד 2,500 דולר והוא מעין עזרה ראשונה לאמניות שנפגעו בעקבות ההשלכות הכלכליות של המגפה. הפניה מיועדת לנשים מעל גיל 40 שחיות בארצות הברית.
 
סוזן אנטרברג. מלגת עזרה ראשונה לאמניות בארצות הברית. צילום: ALAIN SIMIC Susan-Unterberg-Portrait-by-Alain-Simic


הערה 13

כפי שהעלו את ״זהו זה״ מחדש, גם צמד היוצרים דיאגו רטמן ולאה מאואס, הידועים יותר בשם ״סלה מנקה״, בחרו להחיות מחדש את אירועי ׳הערה׳ הייחודיים שהאחרון שבהם (הערה 12) התקיים בבית הנסן ב-2014. הפעם הם יצאו בקול קורא ליוצרים ויוצרים להציע עבודות לפלטפורמה דיגיטלית שתוצג בשבת 4.4 בין השעות 20:00-24:00. הערה 13 שכותרתה ״משהו מסריח בממלכת דנמרק (או פלטפורמה בגרוש) תכלול עבודות פרפורמנס, מדיה, וידיאו ושירה, בישול וסדנאות והכל ישודר בכתובת: www.no-org.net/heara13  מומלץ.
 
 
אירוע ייחודי של סלה מנקה בשבת 4.4. updated_poster_heara13_sunday


קול קורא לאמנית מצטיינת

בימים שלא כתיקונם העמותה לחקר אמנות נשים ומגדר מוציאה קול קורא ל״פרס בקי״ בסך 15 אלף שקל המיועד לאמנית מצטיינת. הפרס מיועד לאמנית המתגוררת בישראל, היוצרת בכל תחום ומדיום של האמנות החזותית, כולל ציור, פיסול, צילום, רישום, וידיאו או מיצג אך היא חייבת להיות חברה רשומה בעמותה, ששילמה דמי חברות שנתיים, לפחות שנה קלנדרית אחת שלמה, ותנאי סף נוסף: השתתפות בתערוכת יחיד אחת ושלוש תערוכות קבוצתיות שהתקיימו בגלריה מוכרת ופעילה או בחלל מוזיאלי, ועדיפות עם קטלוג שנלווה לתערוכה. זוהי השנה השנייה להענקת הפרס, הראשונה שזכתה בו היתה האמנית חנאן אבו חוסיין.
דד ליין להגשה: 25.6.
הגשה במייל: womenartandgender@gmail.com
פרטים נוספים באתר העמותה: https://www.womenartandgender.com
מתוך תערוכתה של חנאן אבו חוסיין במוזיאון ארץ ישראל. צילום: טל גליק 15662998555d5bd6cface6514125
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.