ציור של אנדי וורהול. כדי להיות אמן צריך הורים עשירים

חדשות השבוע 30/4/19

זמן קריאה : 1:19 דקות
צריך כסף כדי להיות אמן

מחקר שהתפרסם השבוע במגזין HYPERALLERGIC מגלה את מה שכבר ידענו: לבני ובנות משפחות בעלות הכנסה גבוהה יש סיכוי גבוה יותר להפוך ליוצרים. המחקר שנערך על ידי Karol Jan Borowiecki, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת דרום דנמרק, מבוסס על נתונים שנאספו מ-1850. הסיכוי גבוה ב-2% לילדים ממשפחות בעלות הכנסה של 10 אלף דולר, הכנסה מעל 100 אלף דולר מכפילה את הסיכוי מאשר משפחה עם הכנסה של 50 אלף דולר והסיכוי גדול פי עשרה במשפחה עם הכנסה של מיליון דולר. בהתחשב בהכנסה הממוצעת של משפחות של שחורים והיספאנים בארצות הברית, הנמוכה משמעותית מההכנסה של משפחות לבנות, זו גם הסיבה מדוע יש יותר יוצרים לבנים. יחד עם זאת המחקר מגלה כי המעורבות של אמריקנים לבנים בשדות היצירתיים ירדה מ-98% ל-80% מאז 1850 ולקח כ-100 שנה (1950) עד שהחלה נוכחות משמעותית של יוצרים לא לבנים.
עוד עולה מהמחקר נתון מעניין שמספר הנשים במקצועות יצירתיים ביחס לגברים גבוה יותר מאשר במקצועות לא יצירתיים. המגמה הזו מתחילה ב-1890 כשהמעורבות של נשים במקצועות יצירתיים עולה ונשארת גבוהה. ״התוצאות האלה מנוגדות למחשבה השכיחה שהשדה האמנותי נשלט על ידי גברים״, אמר החוקר למגזין . הנוכחות הגבוהה ביותר של נשים היא בשדה המוסיקה, הספרות, האמנות הפלסטית והמשחק (בסדר הזה).
ציור של אנדי וורהול. כדי להיות אמן צריך הורים עשירים 669E5DE7-1D53-4FD1-B02C-A37B0CD5E714-433-00000058EC7D541B


אשת אשכולות

לנה דנהאם, הידועה בעיקר בזכות הסדרה המופלאה ״בנות״ (אותה כתבה, ביימה וגם שיחקה בה), תשתתף בחודש הבא בתערוכה קבוצתית בגלריה Red Truck בניו אורלינס. זו הפעם הראשונה שדנהאם, בתם של זוג האמנים קרול דנהאם ולורי סימונס, מציגה את ציוריה. סדרת הציורים הנוכחית עוסקת בנשים מעוררת השראה, בהן קייט מוס ומיה פארו. גבריאל שפר, מנהל הגלריה, הגדיר את סגנונה של דנהאם כ״אמנות של אאוטסיידרים״ והוסיף: ״למרות שהיא בתחילת הדרך  אני יכול לומר שדנהאם היתה אמנית כל חייה״. אגב, הקשר בין השניים החל כשדנהאם רכשה עבודות מהגלריה. דנהאם עצמה כתבה באינסטגרם: אני יוצאת מהארון כציירת חובבת, שאוהבת לצייר נשים מורכבות.
 
לנה דנהאם, פורטרט של הקומיקאית צ׳לסי הנדלר IMG_0228
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.