המיצב Soleil Levant של איי ויי ויי

חדשות השבוע 30/5/19

זמן קריאה : 2:32 דקות
חדשות השבוע

איי ויי ויי תובע  את פולקסווגן

 
 
המיצב Soleil Levant של איי ויי ויי צילום מסך 2019
הכוכב הסיני איי ויי ויי תובע את חברת פולקסווגן על הפרת זכויות יוצרים. בפרסומת של החברה מ-2017 רואים מכונית כתומה על רקע המיצב של האמן, Soleil Levant, הכולל 3,500 חליפות הצלה כתומות של מהגרים. העבודה נוצרה לציון יום המהגר הבינלאומי והוצגה בחזית מוזיאון Charlottenborg בקופנהאגן. ״לא קיבלתי קרדיט כאמן והדימוי של היצירה נחתך בלי אישור״, כתב ויי ויי באינסטגרם. ״הפרסומת הופצה ל-200 אלף איש ויצרה רושם מוטעה שאישרתי לפולקסווגן להשתמה בזה..נדהמתי מההפרה החצופה של זכויות הקניין הרוחני שלי והזכויות המוסריות״. המשפט החל השבוע
צילום מסך 2019
זה מה שחושב האמן על חברת פולקסווגן צילום מסך 2019


פירמידה, המתנ״ס של דב חיון
המתנ״ס של הרב דב חיון 61273930_10156766409304405_2195461658216759296_o
בשבוע כל כך דרמטי של בחירות מחודשות קשה להבין את החשיבות של ידיעה שכזו, אבל זה בדיוק העניין: אירועים דרמטיים, בשולי חיי היום יום כביכול, מתרחשים בשקט אך הם נוצרים במקביל לשינויים הגדולים, משקפים אותם ומעידים על סכנה מוחשית לתרבות, לחופש ובכלל.
הידיעה הנ״ל היא בעצם המשך לסיפור ״הפירמידה״ בחיפה, מרכז לאמנות שניהלה לזמן קצר ד״ר גליה בר אור עד להתמנותו של הרב דב חיון, שהחליט לסלק אותה מתפקידה. בדף הפייסבוק שלו מספר האמן אסי משולם, ראש לימודי אמנות באוניברסיטת חיפה, על השתלשלות נוספת בפרשה: מסתבר שלאחר עזיבתה של בר אור, פיזר חיון את הועד המנהל של פירמידה, החליט להקים ועד חדש וביקש ממשולם והאמן דני שושן להצטרף לוועד.
״בניגוד לעצתה של גליה, החלטתי יחד עם דני בכל זאת להצטרף וזאת בכוונה שלא להפקיר את העסק לכוחות פוליטיים מנוכרים שאין להם דבר עם אמנות ועם תרבות״, הוא כותב בדף הפייסבוק שלו. ״היה לשנינו ברור שאנחנו באים עם רשימת תנאים, ועם הצהרה שאין בכוונתנו להיות חותמת גומי למהלכים שמנוגדים לחלוטין לתפישת העולם התרבותית שלנו.....לפני קצת יותר משבוע קיבלתי לווטסאפ תמונות מתערוכת זוועות שמוצגת בימים אלה בפירמידה. אף אחד כמובן לא דיבר איתנו ולא התייעץ איתנו בנוגע לתערוכה, וכמי שעומד בראש ועדת תערוכות, ולמעשה חתום באופן רשמי על הקטסטרופה הזאת, הדם התחיל לעלות לי לראש״.
בקיצור, כדי לחסוך את השתלשלות העניינים לסוף הידוע מראש: משולם, כמו שאר חבר הועד, קיבלו הודעה במייל על כך שהוועד מפוזר שוב ועכשיו, בניסוחו של משולם, אותו מוסד יקר שלרגע היה נדמה שמצא את דרכו, יהפוך למתנ״ס של דב חיון.
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.