אוטוסטרדה אלקטרונית, 1955

חדשות השבוע 4/9/19

זמן קריאה : 1:28 דקות
חדשות השבוע
 
תערוכה של חלוץ
ב-17 באוקטובר תיפתח בטייט מודרן, לונדון, תערוכת רטרוספקטיבה לנאם ג׳ון פייק, אמן הוידיאו והסאונד החלוצי. פייק היה אמן הוידיאו הראשון שכלל מכשירי טלוויזיה ביצירות שלו בשנות השישים וב-1974 טבע את המונח "כביש מהיר אלקטרוני" לבטא את חזונו לעתיד בו טכנולוגיה מתקדמת הופכת את התקשורת ללא גבולות. הרטרוספקטיבה תכלול כ-200 יצירות של פייק שנוצרו לאורך חמישה עשורים, כולל מיצבי הוידיאו המפורסמים שלו והרובוטים העשויים ממסכי טלוויזיה, כמו גם שיתופי פעולה שיצר עם אמנים מכל התחומים בהם ג׳ון קייג, מרס קנינגהם וג'וזף בויס. "התערוכה המרכזית הזו תהיה מהומה מהפנטת של מראות וצלילים", נכתב בהודעה לעיתונות.
אוטוסטרדה אלקטרונית, 1955 חדשות1
סעיד אבו שקרה זוכה פרס מפעל חיים על שם שולמית אלוני

אבו שקרה, אמן ומייסד הגלריה לאמנות באום אל פאחם, זכה בפרס ביחד עם הזמרת אחינועם ניני. שניהם יקבלו את הפרס, שמוענק זו השנה השנייה, על תרומתם המיוחדת לקידום התרבות המשותפת, זכויות אדם, צדק חברתי וחיים משותפים. הפרס יוענק בערב יום זכויות האדם הבינלאומי שחל ב-10 בדצמבר, בתיאטרון יפו. אבו שקרה הקים את הגלריה ב-1996 במטרה להביא אמנות עכשווית ואיכותית לאום אל פחם ולתושביה, לאפשר מקום תצוגה לאמנים פלסטיניים, ולפתח את התרבות הפלשתינית. במהלך השנים הוצג בה מספר רב של תערוכות בהן תערוכה רטרוספקטיבית לאמן הפלשתיני עבד עאבדי (אוצרת טל בן צבי), ״פרש נודד״ של אסד עזי (אוצר גלעד מלצר) ו״זהות האמן הפלשתיני״ שכללה יצירות רבות מאוסף הגלריה של מיטב האמנים הפלשתינים (אוצר סעיד אבו שקרה).
סעיד אבו שקרה, תרומה מיוחדת לקידום התרבות המשותפת חדשות2
במי תרצו להתחכך?

הכניסה לתערוכת הרטרוספקטיבה של מרינה אברמוביץ ברויאל אקדמי בלונדון, שתתקיים בספטמבר 2020, תיערך במעבר בין שני אנשים עירומים, גבר ואישה, שפניהם פונים זה לזה. נשמע מוכר? מדובר בשחזור של אחד המיצגים המפורסמים שערכה אברמוביץ בשנות השבעים ביחד עם אולי, אז בן זוגה לחיים ולאמנות. המיצג שוחזר על ידי מיצגנים צעירים כחלק מתערוכתה ״האמנית נוכחת״ במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ב-2010 וגם הפעם הוא ישוחזר על ידי אמני מיצג שיבחרו לפרויקט. המבקרים יצטרכו לבחור למי להפנות את הפנים בזמן החיכוך המביך, לגבר או לאישה (בדרך כלל הבחירה היא באישה) ולאלה שממש יתקשו - תתאפשר כניסה דרך דלת נוספת.
על מי תבחרו להסתכל? מרינה ואולי ב-1977 חדשות3
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.