התיאבון של גלריה גגוזיאן

חדשות השבוע 5/8/19

זמן קריאה : 1:16 דקות
חדשות השבוע
 

על נשים בפסגה, התרחבות המגה גלריות, וחללי עבודה חדשים בתל אביב
התיאבון של המגה גלריות

אימפריית גגוזיאון משתלטת על עוד ועוד מרחבי תצוגה בצ׳לסי, ניו יורק, ומוסיפה לעצמה את החלל של גלריה מרי בון (שנסגרה אחרי שליחתה לכלא של בעלת הגלריה על העלמות מס) וגלריה פייס, שעברה לחלל אחר. בסך הכל גגוזיאן מתפרסת בעולם כולו על פני17 קילומטר חללי תצוגה, כשחמישה מהם בניו יורק. בעתיד הקרוב יפתח חלל תצוגה נוסף לגלריה בלוס אנג׳לס. תהליך הנגיסה והגדילה של המגה גלריות על ידי התפרסות על עוד עוד חללים בצ׳לסי מאפיין מגה גלריות נוספות: גלריה מרלבורו, גלריה Hauser & Wirth וגלריה דיוויד זווירנר. בסוף יהיו בשוק כולו רשתות של גלריות – מעין סופרמרקטים עם היצע עדיר  - לצד גלריות אלטרנטיוויות וציבוריות.
התיאבון של גלריה גגוזיאן JfPSIWnULPih_585x329


עיריית תל אביב למען אמנים

נדמה כי בזמן האחרון מנהל אגף התרבות והאמנויות בעיריית תל אביב עושה עוד ועוד מאמצים למען המגזר החשוב ביותר – האמנים שחיים בעיר. אז בנוסף למקלטים המשמשים את אמני העיר ושני מתחמי יצירה שקמו לאחרונה: מיוזיק ספוט ובלוק כתיבה, ובנוסף לחללי העבודה האינטימיים שהושקו בבית אריאלה ומאפשרים עבודה בשקט ובסביבה נעימה, השבוע הושק חלל חדש: ״סטודיו בנק״. מדובר בבנין בן שבע קומות ברחוב בן יהודה ששימש בעבר בנק וכעת מושכר לכ-30 יוצרים מתחומי האמנות הפלסטית, אומנות, תיאטרון, קולנוע, מוזיקה, סאונד, מחול, כוריאוגרפיה, כתיבה ועוד. בנוסף לחללים האישיים יש בו חלל חזרות וחלל תצוגה וכן תכניות לפרוייקטים חברתיים עתידיים. לפניה בנוגע לחללים האחרונים שנותרו: studiobankta@gmail.com
חלק מהאמנים שכבר התמקמו ב"סטודיו בנק" 67575575_2643283469037156_4480112044661538816_o


נשים בפסגה

מוזיאון בולטימור לאמנות יצא בהודעה מרגשת וחשובה: שנת 2020 תוקדש לאמניות נשים. התכנית כוללת 13 תערוכות יחיד ובהן תערוכה של ג׳ואן מיטשל, קנדיס ברייץ וקתרינה גרוס. ״המטרה היא לאזן מחדש את הקנה מידה והידע של הדרכים בהן התרומה של נשים עדיין לא מקבלת את הראוי לה מהבחינה המדעית והציבורית״, נאמר מטעם המוזיאון.
Candice Breitz, TLDR, 2017 tldr-candice-breitz-722x1024
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.