מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 18/10/17

זמן קריאה : 1:01 דקות
מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 
 
פריטי מרצנדייז של איי וייויי נחטפו תוך כמה שעות באיביי. מרגע זה ערכם רק עולה.
 
אני חסידה של מרצ׳נדייז. בשוק המטורף של היום זו הדרך היחידה לאפשר לאנשים לחיות עם דימוי של אמן שהם אוהבים, במחיר שווה כמעט לכל נפש. אפשר לראות בזה שוק אלטרנטיווי לשוק האמנות שהכניסה אליו מתאפשרת למתי מעט. כל האמנים הגדולים כבר מזמן הבינו את זה ואפשר לראות באתרים שלהם כמעט תמיד את הקטגוריה של חנות, שבה ניתן לרכוש העתקים מיצירות או מוצרים במחירים מגוונים. השבוע נתקלתי במודעת פרסומת במגזין theartnewspaper שמפנה אל מוצרים למכירה של איי ויי ויי ב-ebay https://www.ebay.com/rpp/aiweiwei
כניסה לדף המושקע גילתה שמדובר ביוזמה של הארגון Public Art Fund, שמטרתו לממן את הפרויקט הציבורי הבא של ויי ויי בניו יורק. לרגל המכירה, שנפתחה ב-17.10 (והיתה אמורה להימשך עד ה-27.10), הכין האמן שתי מהדורות מוגבלות: פסל מוכסף עשוי גבס של יד האמן, בתנועת המחאה שמופיעה תדיר ביצירתו, והדפס שהוא בעצם קטע מציור טפט גדול שעוסק במלחמות ובפליטים (אפשר לראות אותו עכשיו גם במוזיאון ישראל).
הפסל, חתום על ידי האמן, הוצע למכירה ב-675 דולר וכל 1011 ההעתקים שלו נמכרו תוך כמה שעות. כטיבו של שוק שיש בו ביקוש, למחרת הוא כבר הוצע למכירה על ידי אחד הרוכשים הזריזים ב-2,222 דולר. גם 1013 ההעתקים מההדפס, שהוצע למכירה ב-100 דולר, נחטפו באותה המהירות. לשמחתי, הספקתי לרכוש אחד.
מהנעשה בשטח
אודיסאה
איי וייויי, יד האמן. איי וייויי, אודיסאה. נחטפו תוך כמה שעות
 
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.