פופים לסטלנים

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 16/10/19

זמן קריאה : 1:20 דקות
מהנעשה בשטח / האמן ריצ׳רד פרינס ממתג מריחואנה (בזמן שברוסיה מקבלים 8 שנים על 9 גרם)
 
מותג המריחואנה של האמן ריצ׳רד פרינס, Katz+Dogg, סגר על הפצה עם חברת Med-Men שבזכות מראה החנויות שלה, המיתוג והאסתטיקה, זכתה להגדרה ׳אפל׳ של המריחואנה. המותג יופץ בלוס אנגלס, אריזונה, קליפורניה, פלורידה, אילינוי, מסצ׳וסטס, נבדה וניו יורק. מדובר בעצם במוצרי מריחואנה שעליהם מצויירים ״רישומי ההיפים״ של פרינס. אלו הם רישומים ילדיים של דמויות שחור לבן שנראות, איך לומר, ובכן, דמויות של סטלנים הזויים. ההשראה להן – כך על פי אתר החברה – רישומי ילדיו של האמן ודמויות ״הראשים המתים״ שלו משנות השבעים המוקדמות. מה הקשר בינם לבין קנאביס?
״Just as kids have a way of pulling you in even when they’re deep in their own creative thing, cannabis can aid in carving out your own headspace but is also inherently social, bringing all of us freaks together״ (https://katzanddogg.com)
ערכה למכירה מעודכן
דמויות ההיפים הילדיים כמקור השראה 7e114263970b9238de87740ab78a39dd
המותג של פרינס צבר ענין בעולם האמנות בשנה האחרונה כאשר גלריית Blum & Poe בלוס אנג׳לס וגלריית גגוזיאן אירחו תערוכות של פרינס בהם הוצג המוצר. בנוסף למוצר, תימכר בחלק מחנויות        Med-Men מהדורה מיוחדת של רהיטים שיצר פרינס בשיתוף פעולה עם המעצב דרן רומנלי
(Darren Romanelli). ״הרבה מהפילוסופיה והגישה הייתה ליצור משהו אותנטי ומיוחד לתעשייה״, אמר רומנלי למגזין ה-Artnews.
פופים לסטלנים K5FgTr7o-768x1024
ובכן, יש מעט חדש תחת השמש. אמנם אמנים משתפים פעולה עם מעצבים ורשתות כבר שנים אך פחות מייצרים מותגים משל עצמם. בנוסף, מדובר במוצר שרק לאחרונה הופך לגיטימי במדינות מסוימות ואין ספק שהעיתוי מוזר במיוחד עבורנו, הישראלים. בצד אחד של העולם אמנים ממתגים מריחואנה ובצד השני נלחמים לשחרר את נעמה יששכר שנידונה לעונש מאסר של 7.5 שנים על 9 גרם.
ועוד דבר: הדמויות ההיפיות של פרינס, חביבותן והמראה הילדי שלהן, ממש הופכים את המוצר למבוגרים למוצר שילדים יחשקו בו: שמח ועליז, קו ילדותי ומשכנע, סוטול מובטח. אני רוצה לראות ילדים עוברים ליד חלון ראווה שכזה ולא מבקשים שיקנו להם את הערכה החמודה הזו, או לפחות להיכנס לחנות.
 
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.