״המעמד העליון במפרץ״, 2012, שטיח של גרייסון פרי

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 16/8/18

זמן קריאה : 2:38 דקות
מהנעשה בשטח
 
6 תערוכות שכדאי מאוד לראות בשבועיים האחרונים של אוגוסט בחו״ל עם הילדים:
 

ילדות בפאריס
התערוכה העוסקת ב״ילדות״ כוללת עבודות שמצליחות לשלב בין מצויינות ומורכבות לעונג ופיתוי ולדבר אל קהל בכל הגילאים (7-77 כך כתוב באתר). משחקי ילדות, פנטזיות, בתי בובות, ליצנים וחדי קרן, גרפיטי זועם, זנב של לויתן שנגלה בחושך, כיתות לימוד מיותמות, ילדים מפוחדים/נפעמים בבית קולנוע, תערוכת חובה למי שמעביר את הזמן בפריז עם ילדים (וגם בלי), וכבר מיצה את מגדל אייפל וגני טולרי.
הכניסה לפאלה דה טוקיו דרך בית בובות 366189-enfance-nos-photos-de-la-nouvelle-saison-du-palais-de-tokyo
מייקל ג׳קסון בלונדון
מייקל ג׳קסון היה אמור לחגוג הקיץ 60. התערוכה הייחודית בגלרית הפורטרים הלאומית, החוקרת את ״הסיפור שלא סופר״ על השפעתו של כוכב הפופ האגדי על עולם האמנות. היא כוללת עבודות של 40 אמנים שהשתמשו בדמותו כמוזה, כולל אנדי וורהול, דיוויד לה שאפל וגרייסון פרי. https://www.npg.org.uk
מייקל ג׳קסון בתצלום של דיוויד לה שאפל npg
דיסני במדריד
במסגרת חגיגות העשור של CaixaForum, מתארחת במקום התערוכה ״דיסני: אמנות הסיפור״ ובה רישומים, אקוורלים, הדפסים דיגיטליים, סטורי בורד והערות שמציגים את תהליך העבודה על כל אגדות הילדות הקסומות שכולנו גדלנו עליהן וממשיכים לגדל עליהן את ילדנו.
CaixaForum Madrid. https://caixaforum.es/es/madrid/home
 
 
מין, זהות, מעמד ודת בהלסינקי
הזדמנות נוספת למי שהחמיץ את תערוכת הרטרוספקטיבה הנהדרת של גרייסון פרי בגלריה סרפנטייין בלונדו. גלריה Kiasma, אחת המובילות לאמנות עכשווית בפינלנד, מארחת את התערוכה הכוללת עבודות שעוסקות במין, זהות, מעמד ודת דרך קרמיקה, פסלים, שטיחים ושמלות.
http://kiasma.fi/en/exhibitions/grayson-perry
״המעמד העליון במפרץ״, 2012, שטיח של גרייסון פרי 3832
פרידה קאלו בבודפסט
תערוכה של הציירת הנפלאה, שהפכה בשנים האחרונות לאיקון, מודל לרדיקליות ועוצמה נשית, מוצגת בגלריה הלאומית ההונגרית, בבודפסט. היא כוללת מעל 30 ציורים חשובים ומוכרים, רובם פורטרט עצמי אך לא רק, בהם ציור הבד הראשון שציירה ב-1927, ציורים שנוצרו בהשפעת האירועים המורכבים שעברה בחייה ותצלומים המתעדים אותה.  http://mng.hu/temporary_exhibitions/frida-kahlo-122938
פרידה קאלו, בודפסט kahlo1944_600_781
לוסיאן פרויד בדבלין
במוזיאון האירי לאמנות מודרנית מוצגת תערוכה של הצייר הבריטי לוסיאן פרויד, ובה 52 ציורים של פורטרטים אינטימיים, לצידו מוצגים יצירות של יוצרים אחרים, בהם הציירת מרלן דומא, הסופרת אמילי דיקנסון ומבקר האמנות ג׳ון ברגר, המתמודדים עם השאלה כיצד אנחנו רואים את עצמנו ואת האחר.
http://www.imma.ie/en/nav_48.htm
 
אמא קוראת, לוסיאן פרויד 1ca3beac0e470eedbb10bd36eec1ed14
נקודות נקודות נקודות בטוקיו
יויו קוסמה, הכוכבת הבלתי מעורערת של העשור האחרון, פתחה מוזיאון בטוקיו ובו מוצגת עכשיו התערוכה Here, Now, I have Reached the Grandest Start of My Life  ובה מוצגת נקודת ההתחלה של אחת הקריירות המזהירות בעולם האמנות, ועוד של אישה. היא כוללת רישומים מוקדמים ואקוורלים שנוצרו בשנות החמישים של המאה הקודמת לצד ציורים מהשנים האחרונות וחדרי המראות המפורסמים שלה.
חובה לרכוש כרטיסים מראש.
https://yayoikusamamuseum.jp/en/exhibition/current
קוסמה. עבודות מוקדמות לצד מאוחרות 2018_first_main
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.