תערוכה מהאוסף, גלריה גורדון

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 30/8/18

זמן קריאה : 2:31 דקות
מהנעשה בשטח / דאון טאון תל אביב
 


ריחות של חו״ל מנשבות עלינו מדרום העיר בדמותן של שתי גלריות חדשות: גלריה גורדון, שהעתיקה את מגוריה הותיקים מרח׳ בן יהודה וגלריה אלון שגב שעברה משד׳ רוטשילד. המעבר של גורדון הוא ממש מאורע היסטורי היות והגלריה נוסדה שם על ידי האב שעיה יריב בשנת 1966. אגב, חלל אחר של גלריה גורדון נפתח ברח׳ הפלך הסמוך כבר לפני שנתיים.
תערוכה מהאוסף, גלריה גורדון IMG_20180829_131509 (1)
שתי הגלריות עומדות זו לצד זו, חזיתן מעוצבת על ידי רון ארד, והן נראות כאילו הועתקו מהסוהו הניו יורקי. כלומר יש חוסר הלימה בין הפנים האלגנטי ורחב התצוגה לחוץ המלא פיח, אופנועים, מוסכים, ורעש. על רקע קשיי ההישרדות של חללי התצוגה המקומיים, ושוק האמנות...טוב, ניתן לומר שאין ממש שוק, זה נראה כמו חללי תצוגה שהוצנחו ממציאות אחרת למציאות הבלתי נסבלת המקומית. יחד עם זאת, במחשבה שניה, ובמבט אל העתיד – כלומר אל השדה הגדול מעבר לכביש – אני מגלה את תחילת העבודות על שכונת מגורים חדשה במתחם בזק לשעבר שתכלול מאות יחידות דיור, ותכניס חיים אחרים למקום.
את החיפוש אחר שינויים דמוגרפיים בעקבות מעבר של גלריה לאזור, שעל פניו נראה מוזר, למדתי לעשות אחרי המעבר האחרון של גלריה אלון שגב, לתחילת שד׳ רוטשילד בתל אביב, רגע לפני שקם מגדל העשירים מולו, ברוטשילד 1. עם גלריה איכותית בסמיכות קל יותר להתפתות ולרכוש עבודות לבית.
ג׳ואל מוריסון, גלריה אלון שגב IMG_20180829_134625
טוב, לא התכוונתי לייאש ולהתייאש. כן, שני חללי תצוגה בסטנדרטים לא מקומיים נפתחים השבוע בדרום העיר, ברח׳ הזרם פינת המנוע. בגורדון מוצגות שתי תערוכות חדשות. בחלל אחד תערוכה מהאוסף ובה עבודות מהמיטב של אמני הגלריה, למשל זוג ציורים יפהפה של דגנית ברסט שלא הכרתי ועבודה חדשה של מיכל נאמן. בחלל השני תערוכה של עופר ללוש (שמציע עתה גם במוזיאון הרצליה), ובה סדרה של פסלי אדם מהתקופה האחרונה. אזור העבודה בגלריה זז מהחזית לחדרים אחוריים וזאת כדי לאפשר תחושה נוחה יותר למבקרים/ות.
מתוך התערוכה של עופר ללוש. צילום: אבי חי Ofer Lelloche, Atelie, 2018, bronze  (1)
בגלריה אלון שגב, שבה יש חלל אחד גדול מימדים, מוצגת התערוכה ״מרכז היקום״ של ג׳ואל מוריסון, אמן שפועל בלוס אנג׳לס, ובה סדרת פסלי נירוסטה מבהיקים שנוצרו ונוצקו מהתכה של חפצי יום יום – עגלות סופר, מגפים מקסיקניות ופטישים. - אלה מוצעים למכירה במהדורות מצומצמות ובמחירים של חמש ספרות בינלאומיות. חו״ל, כבר אמרנו.
 
״הרמס״, מתוך התערוכה של ג׳ואל מוריסון. צילום: Joshua White Joel Morrison, Hermes,  (1)
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.