השבוע בבית האופרה בונציה: רביעיית מיתרים ללא קהל מנגנת בלייב סטרימינג ביו טיוב

מהנעשה בשטח / דנה גילרמן 5/3/20

זמן קריאה : 1:09 דקות
מהנעשה בשטח / ללמוד להציג בלי קהל
לחיצת קורונה ביריד הארמורי בניו יורק: יועץ האמנות לואל פיט לוחץ את ידו של דייויד שרדר מסותביס -1x-1
נדמה כי יריד הארמורי בניו יורק, שנפתח אתמול 4.3 בצל בהלת הקורונה ועם הוראה מפורשת של ׳לא ללחוץ ידיים׳, הוא אירוע האמנות הגרנדיוזי האחרון, לעת עתה. היום נודע כי הביאנלה לארכיטקטורה בונציה, שהיתה אמורה להיפתח במאי, נדחתה עד לאוגוסט והיא תימשך רק שלושה חודשים במקום חצי שנה. מוקדם יותר השבוע נמסר על דחייתו של יריד האמנות בדובאי ובמקום מארגני היריד החליטו לקיים תכנית אירועים ותערוכות המותאמות לגלריות ולאמנים מקומיים. הלובר, שהיה סגור ליומיים, נפתח מחדש תחת הוראות מחמירות של כמות מבקרים ומגע בינם לבין השומרים: בין היתר הוחלט שהשומרים לא יסתובבו בקהל באולם שבו מוצגת המונה ליזה. בינתיים – והדגש על בינתיים - בבריטניה המוזיאונים הלאומיים פתוחים תחת כללי זהירות חדשים.
בפברואר העביר בית המכירות סותביס את מכירות האמנות המודרנית והעכשווית מהונג קונג לניו יורק. בפברואר בוטל יריד האמנות ארט באזל הונג קונג. מארגני היריד הודיעו כי במרץ תיחנך פלטפורמה נוספת למכירת עבודות ברשת, וזו תכלול גם תערוכות מהיריד שבוטל. חדרי הצפייה המקוונים יפתחו ללקוחות VIP בתאריכים 18-20.3. ולקהל הרחב בתאריכים 20-25.3.
 
השבוע בבית האופרה בונציה: רביעיית מיתרים ללא קהל מנגנת בלייב סטרימינג ביו טיוב 04virusarts-1-superJumbo
ארט באזל בחר ברשת כפלטפורמה קונוונציואנלית ומוכרת לצפייה ומכירה אך האירוע שהתקיים ביום שני השבוע בבית האופרה La Fenice בונציה, מעיד על כיווני מחשבה חדשים של קיום אירועי תרבות ללא קהל נוכח. האירוע כלל הופעה של רביעיית מיתרים בפני אולם ריק ששודרה בלייב ביוטיוב https://bit.ly/2PQu9mh. גם בסין, כך נכתב בניו יורק טיימס, אחרי שתזמורת שנחאי ביטלה קונצרטים, החלו מוסיקאים להעלות הופעות של עצמם בוויצ׳ט. סביר להניח שגם אצלנו יתחילו להתבטל אירועי תרבות גדולים, ויש כמה מתוכננים לחודשים הקרובים. זה הזמן להתחיל ולחשוב על דרכי תצוגה חלופיות ומקוריות לקהל שצופה מהבית.
Huang Beixing, Zhang Xin, Hao Jie :מוסיקאים מסין מעלים הופעות בוויצ׳ט. משמאל 04virusarts-3-superJumbo
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.
אני מעוניין/ת להרשם לניוזלטר ולקבל תכנים ועדכונים בנושאי אמנות ותרבות
אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור