אדוארד מקנייט קאופר Edward McKnight Kauffer

זמן קריאה: 2:49 דקות
אדוארד מקנייט קאופר, מגדולי המעצבים הגראפיים של המאה ה 20. נולד במונטנה שבארה"ב כמקנייט קאופר למשפחה ענייה וכבר בגיל צעיר עסק בציורי נוף לתיאטרון מקומי כעזרה לפרנסת המשפחה. למד ציור בקורסי ערב בסאן פרנסיסקו ואת והמשיך את לימודין בשיקאגו ובפריז במימונו של ג'וזף מקנייט שזיהה את הפוטנציאל שבו ומימן את המשך לימודיו. כאות הוקרה שינה קאופר את שמו לאדוארד מקנייט קאופר.

קאופר הגיע לפריז ב 1913, אך עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה בדרכו חזרה לארה"ב, עבר דרך לונדון והשתקע בה ל- 26 השנים הבאות. קאופר שהחשיב עצמו כצייר ואף הצטרף לארגון הלונדוני של אמנים פרוגרסיביים הושפע רבות מהקוביזם, הקונסטרוקטוביזם והפוטוריזים. אך עיקר פרסומו בא מכרזות פרסומת שעיצב לחברות מסחריות, והפך לאחד המעצבים הגראפיים המצליחים והמשפיעים ביותר בבריטניה של תחילת המאה ה- 20.
Edward-McKnight-Kauffer1
 קאופר עיצב כרזות המושכות את העין ומעבירות מסרים במהירות ובבהירות. הוא זכה לשבחים רבים על שהכניס אמנות אוונגרדית לתרבות הפופולארית בכרזות שלו.
הכרזה הידועה "Flight" שעיצב לקראת השקת העיתון Daily Herald הפכה להיות אחד הדימויים הידועים ביותר במאה ה- 20.
פרנק פיק, מנהל ה- "London Underground" שהקפיד לעבוד עם טובי האמנים, האדריכלים והמעצבים, הוקסם מעבודתו של קאופר והזמין אצלו עשרות כרזות עבור הרכבת  התחתית של לונדון. קאופר פרח תחת חסותו, ומתוך הבנה שהכרזות צריכות למשוך תשומת ליבם של אנשים הממהרים ממקום למקום או בוהים בהן ממרחק ובמקומות סואנים, הוא עיצב כרזות מרשימות הנחרטות בזיכרון גם אם נראו לרגע ובאופן אקראי.
קאופר נהג לצייר במכחולים בעלי זרוע מאוד ארוכה על מנת שיוכל להתבונן ולראות איך תיראה הכרזה ממרחק. קאופר עיצב כרזות לחברות שונות ביניהן הכרזות המרשימות לחברות הדלק "Shell"  ו "BP".
לצד עבודתו כמעצב גראפי, עסק גם בעיצוב תפאורות, אייר ספרים ("אנטומיה של מלנכוליה"- רוברט ברטון) ואף עיצב סצינת פתיחה לאחד מסירטי אלפרד היצ'קוק.
 
קאופר עסק רבות בביסוס מעמדו של המעצב הגראפי שעבודתו משכנעת ואמינה מהבחינה האמנותית ויעילה מסחרית. הוא כתב מאמרים רבים והשתתף בדיונים בנושא והציג את השפעת העיצוב הגראפי על התרבות.
קאופר כתב ספר על אמנות הכרזה בה סקר בפרוט רב את תולדות הכרזה והתפתחותה מהתחריטים הסיניים העתיקים ועד ההדפסים היפאנים מהמאה ה- 19 שהשפיעו רבות על האמנים האימפרסיוניסטיים.
 
עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, עזב קאופר את לונדון, חזר לארה"ב והשתקע בניו יורק שם חי ועבד עד מותו ב- 1954. בניו יורק, עיצב בין השאר כרזות עבור המוזיאון לאמנות מודרנית וכן לחברת אמריקן איירליינס.
חזונו של קאופר שראה בעיצוב הגראפי מכשיר אינטלקטואלי דינמי ומשפיע, בא לידי ביטוי בהתפתחות התחום ובהכרתו בשלהי המאה ה- 20.
 
תערוכות שונות של קאופר הוצגו בגלריות ומוזיאונים הידועים בעולם; ביניהם ויקטוריה אנד אלברט מוזיאון בלונדון ובמוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק.
6a00d8341c10fd53ef015435de9198970c-800wi
בואו נהיה בקשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.